Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Sukurkime jaukius laikinus nakvynės namus

Atgal

Sukurkime jaukius laikinus nakvynės namus

Besilaukiančioms moterims, mamoms, auginančioms kūdikius ir vaikus, kurios patyrė fizinį ar psichologinį smurtą šeimose, tėvams su vaikais, atsidūrusiems kritinėje padėtyje dėl gaisro ar stichinių nelaimių, siekiame sukurti laikinus jaukius nakvynės namus Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus patalpose. Šiose patalpose įkursime keturis kambarius, kuriuose bus įrengtos nakvynės ir poilsio vietos, virtuvėlės, dušai ir tualetai. Šiuose kambarėliuose vienu metu galės gyventi 4-5 suaugę asmenys ir 5-10 mažamečiai vaikai.

Profesionalių darbuotojų pagalba užtikrinsime motinos ir vaiko saugią aplinką, socialinę priežiūrą, padėsime socializacijos ir motinystės įgūdžių formavime, konsultuosime visais pagalbos dėl smurto ir nelaimingų atsitikimų atvejais reikalingais klausimais. Padėsime šeimoms sustiprinti gebėjimus pasirūpinti savimi ir vaikais integruojantis į visuomenę. Namuose vyks individualūs užsiėmimai su tėvais ir jų vaikais, bus suteikta galimybė vaikams prisijungti prie Kauno samariečių vaikų dienos centro „Užuovėja“ veiklų, išvykų bei pramogų. Apgyvendinimas vienai šeimai teikiamas 1 mėnesį.

Šeimoms, išėjusioms iš laikinų samariečių nakvynės namų, pagal poreikį padėsime įsigyti smulkius namų apyvokos daiktus, drabužius, avalynę. Pagalbą teiksime Kauno apskrities gyventojams, tuo prisidėdami prie tėvų ugdymo atsakomybės didinimo bei visuomenėje paliktų vaikų skaičiaus mažinimo globos namuose.

Šiuo projektu siekiame:
- prisidėti prie smurto aukų reabilitacijos Kauno apskrityje;
- smurtą patyrusioms aukoms nedelsiant ir bet kuriuo paros metu suteikti laikinus nakvynės namus;
- suteikti socialinius įgūdžius, palaikymo bei būtinąsias paslaugas (asmeninės higienos, buitines ir kt.) šeimoms, patyrusioms smurtą, prievartą, siekiant atkurti jų savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę;
- suteikti socioemocinę, informacinę ir instrumentinę paramą, atsižvelgiant į kiekvieno asmens savarankiškumo lygį ir poreikius.

Planuojame, kad laikini nakvynės namai Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus patalpų antrame aukšte, adresu Šv. Gertrūdos g. 8A, pradės veikti 2019 m. I ketvirtyje.