Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Dažniausiai užduodami klausimai

Atgal

Kas yra Aukok.lt?

Visą informaciją apie mus rasi čia.

Kaip paaukoti?

 1. Pasirink projektą;
 2. Pasirink tau patogiausią aukojimo būdą;
 3. Įrašyk sumą, kurią nori paaukoti;
 4. Įrašyk savo vardą, pavardę ir veikiantį el. pašto adresą – juo tau atsiųsime padėką ir paremto projekto įgyvendinimo ataskaitą;
 5. Jeigu nori, kad tavo vardas būtų matomas aukotojų sąraše, pažymėk varnelę laukelyje „Sutinku būti matomas projekto aukotojų sąraše“;
 6. Jei nori aukoti kito žmogaus vardu, pažymėk varnelę laukelyje „Noriu paaukoti už kitą asmenį“;
 7. Susipažink su privatumo politika ir taisyklėmis ir spustelk „aukoti“. Tavo skirta suma iš karto bus įskaityta Aukok.lt sistemoje*.

*Aukojimai per TransferGo ir mokėjimo pavedimu įskaitomi per 48 val.

Kokiais būdais galima aukoti Aukok.lt portale?

 1. Internetu, naudojant internetinę bankininkystę, Paysera, „TransferGo“ arba „Paypal“ mokėjimų sistemas.
 2. Trumpuoju numeriu 1405: siunčiant SMS žinutę ir įrašius keturženklį projekto kodą (kurį rasi prie kiekvieno projekto), arba skambinant trumpuoju numeriu 1405 ir įvedus projekto kodą. SMS/skambučio kaina – 2 EUR (auka – 1,5 EUR).
 3. Kreditine ar debetine kortele.
 4. Pavedimu: prie kiekvieno projekto rasi mokėjimo rekvizitus, kuriuos atsispausdinęs gali atlikti mokėjimą bet kuriame banke ar internetu. Tavo pavedimas Aukok.lt sistemą pasieks per 48 val. Jei nori likti anonimišku geradariu, nurodyk prie mokėjimo paskirties ir/arba parašyk mums info@aukok.lt. Jei nori gauti projekto ataskaitą, pranešk mums el. paštu info@aukok.lt.
 5. Dovanų čekiu.

Kaip pasinaudoti dovanų čekiu?

 1. Pasirink projektą;
 2. Įvesk dovanų čekio kodą;
 3. Įrašyk savo vardą, pavardę ir veikiantį el. pašto adresą – juo tau atsiųsime padėką ir paremto projekto įgyvendinimo ataskaitą;
 4. Jeigu nori, kad tavo vardas būtų matomas aukotojų sąraše, pažymėk varnelę laukelyje „Sutinku būti matomas projekto aukotojų sąraše“;
 5. Jei nori aukoti kito žmogaus vardu, pažymėk varnelę laukelyje „Noriu paaukoti už kitą asmenį“;
 6. Susipažink su privatumo politika ir taisyklėmis ir spustelk „aukoti“. Tavo dovanų čekio suma iš karto bus įskaityta Aukok.lt sistemoje.

Kaip aukoti, jei esate juridinis asmuo?

 1. Pasirink projektą;
 2. Pasirink tau patogiausią aukojimo būdą;
 3. Įrašyk sumą, kurią nori paaukoti;
 4. Pažymėk, kad aukoja juridinis asmuo;
 5. Įrašyk įmonės pavadinimą, įmonės kodą bei veikiantį el. pašto adresą – juo tau atsiųsime padėką, paramos sutartį ir paremto projekto įgyvendinimo ataskaitą;
 6. Jeigu nori, kad įmonės vardas būtų matomas aukotojų sąraše, pažymėk varnelę laukelyje „Sutinku būti matomas projekto aukotojų sąraše“;
 7. Jei nori aukoti kito žmogaus/įmonės vardu, pažymėk varnelę laukelyje „Noriu paaukoti už kitą asmenį“;
 8. Susipažink su privatumo politika ir taisyklėmis ir spustelk „aukoti“. Paspaudęs „aukoti“, būsi nukreiptas į el. bankininkystės langą. Dėmesio: jei prie asmeninės sąskaitos jungiesi tuo pačiu prisijungimu, įsitikink, kad pasirinkai būtent įmonės sąskaitą.

Kas yra paramos sutartis? Kaip ją gauti?

Paramos sutartis – dokumentas, leisiantis pasinaudoti pelno mokesčio lengvata. Iš pajamų leidžiama du kartus atskaityti paramos išmokas.

Jeigu jūsų įmonė norės pasinaudoti šia lengvata, paaukojus prašome el. paštu info@aukok.lt atsiųsti šiuos įmonės rekvizitus, reikalingus paramos sutarčiai pasirašyti:
- įmonės pavadinimas ir kodas;
- buveinės adresas;
- atsiskaitomoji sąskaita, iš kurios aukojote;
- įmonės vadovo pareigos, vardas, pavardė.

Gavę šią informaciją, dvi pasirašytas paramos sutarties kopijas išsiųsime jums nurodytu adresu. Prašome vieną pasirašytą sutarties kopiją atsiųsti mums atgal. Norint pasinaudoti pelno mokesčio lengvata, pakanka paramos sutarties bei deklaruoti paramos sumą.

Papildomos sąlygos ir apribojimai:

Iš pajamų leidžiama du kartus atskaityti išmokas (išskyrus išmokas grynais pinigais, viršijančias 250 MGL dydžio sumą vienam paramos gavėjui per mokestinį laikotarpį), įskaitant perleistą turtą, suteiktas paslaugas, kurios Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka skirtos paramai, tačiau ne didesnes kaip 40 procentų mokesčio mokėtojo pajamų, apskaičiuotų iš pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas, leidžiamus atskaitymus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus, išskyrus paramą ir ankstesnių metų mokestinių laikotarpių nuostolius (Pelno mokesčio įstatymas, 28 straipsnis, 2 dalis).

Kaip mano paaukoti pinigai pasiekia paramos gavėjus?

Iki kiekvieno mėnesio 15-tos dienos visa praėjusį mėnesį suaukotų pinigų suma, jei ji ne mažesnė negu 200 EUR, yra pervedama aukas renkančio projekto organizacijai. Jei per mėnesį susikaupia mažesnė aukų suma, suaukotos lėšos paliekamos toliau kauptis ir organizacijai pervedamos kitą mėnesį.

Kaip gauti padėkos raštą už skirtą auką?

Gerais darbais gera džiaugtis! Kiekvienam, paaukojusiam mūsų svetainėje, dovanojame padėkos raštą, kurį galima atsispausdinti arba išsaugoti el. formate. Ši padėka pasieks Tave nurodytu el. pašto adresu.

Jeigu aukojai draugo vardu, padėkos raštą sukursime jo vardu ir pavarde. Todėl aukojant svarbu nurodyti teisingus asmens duomenis.

Jei Tau skirtame padėkos rašte netyčia įsivėlė klaida, ją mielai pataisysime. Įmonėms, norinčioms paaukoti darbuotojų ar klientų vardu, taip pat paruošime padėkas. Todėl svarbu nurodyti teisingus įmonės duomenis – pavadinimą ir el. paštą, kuriuo galėtume atsiųsti padėkos raštą.

Ar gausiu paremto projekto ataskaitą?

Gera žinoti, kad Tavo paaukoti pinigai virto realiais gerais darbais. Kiekvienam, paaukojusiam mūsų svetainėje, projekto iniciatoriai yra įsipareigoję pateikti projekto įgyvendinimo ataskaitą. Todėl svarbu nurodyti teisingą ir veikiantį el. pašto adresą, kad projektui pasibaigus ataskaita pasiektų būtent Tave. 

Ar galiu aukoti kito asmens vardu?

Dabar dovaną draugui, giminaičiui ar kitam Tau svarbiam žmogui gali paversti dvigubai geru darbu. Aukok.lt portale gali pasirinkti Jam ar Jai svarbų gerumo tikslą ir paaukoti šį tikslą įgyvendinsiančiam projektui Jo ar Jos vardu. Kaip tai padaryti, skaityk čia.

Kaip galiu tapti ambasadoriumi? Ar galiu padėti projektams rinkti aukas?

Mūsų portale gali tapti ambasadoriumi ir padėti rinkti aukas pasirinktam projektui. Mūsų ambasadorių programa veikia savitarnos principu – tai reiškia, kad Tu pats galėsi prisijungti prie Aukok.lt portalo ir raginti draugus, kolegas ar visą visuomenę skirti aukas. Skaityk plačiau, registruokis ir prisijunk prie savitarnos čia.

Tapk ambasadoriumi programos taisykles gali rasti čia.

Kaip pateikti projektą į Aukok.lt?

Projektų patekimo į Aukok.lt taisykles ir instrukciją rasi čia.

Ar paramos rinkimui per Aukok.lt taikomas koks nors mokestis?

Organizacijoms, renkančioms lėšas portale Aukok.lt, taikomas 7 proc. (nuo faktiškai surinktų lėšų) paramos rinkimo mokestis. Apie mokestį ir lėšų rinkimo sąlygas plačiau skaityk čia.

Kaip galiu prisidėti prie Aukok.lt veiklos?

Prisidėti prie mūsų veiklos gali paremdamas mus, skirdamas 2 proc. savo pajamų mokesčio arba savo darbais! Turi pasiūlymų, kaip pagerinti Aukok.lt? Rašyk mums: atsiliepimai@aukok.lt.

Kaip skirti savo 1,2% GPM Aukok.lt?

Detalią instrukciją, kaip skirti 1,2 proc. savo pajamų mokesčio Aukok.lt rasi čia.