Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Skatinkime jaunimo verslumą

Atgal

Skatinkime jaunimo verslumą

Kūrybingumui tampant vis svarbesniu ekonominio bei socialinio augimo veiksniu svarbu šią savybę ugdyti formaliojo bei neformaliojo švietimo procese. Didžiąja dalimi atvejų, kūrybingumas pritaikomas problemų sprendimams, taigi šio įgūdžio lavinimas nuo mokyklinio amžiaus kuria kūrybingą ir inovatyvią ateities visuomenę. Kūrybingumo, inovatyvumo, verslumo ugdymo tiesioginė pasekmė – didesnis darbo vietų kūrimas ir savisamda.

Labiausiai vertinama ir plačiai mokyklose vykdoma verslumo dvasią skatinanti „Lietuvos Junior Achievement“ mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programa, kuri gyvuoja nuo 1993 metų. MMB yra viena iš labiausiai Europos komisijos rekomenduojamų mokymo formų ugdant verslumą. Dalyvaudami mokomųjų mokinių bendrovių programoje mokiniai įgyja praktinių verslo organizavimo žinių. Tarptautinė buvusių mokinių bendrovių dalyvių apklausa parodo, kad dalyvavę šioje programoje du kartus dažniau kuria savo verslą.

Projekto tikslas - ugdyti jaunų žmonių verslumą, kūrybiškumą, inovatyvumą, rizikos prisiėmimą, karjeros planavimą, suteikti galimybę susipažinti ir dar mokyklos suole vykdyti tikrą verslą, skatinti inovatyvių idėjų plėtojimą ir įgyvendinimą. Siekiame, kad švietimas būtų labiau susietas su praktine veikla, taikant praktinius verslumo patirties mokymo modelius ir remtis tikrų verslininkų patirtimi, nes pripažįstama, kad mokomosios mokinių bendrovės skatina kurti savo nuosavus verslus pabaigus mokslus.

Projekto metu bus organizuojamas nacionalinis geriausios mokomosios mokinių bendrovės konkursas, kurio metu bus nustatoma geriausia mokslo metų mokinių bendrovė (verslo olimpiada), kuri atstovaus Lietuvai geriausios Europos MMB konkurse. Mokinių bendrovės savo veiklą pristatys stenduose. Jas vertins žiuri komisija susidedanti iš verslo ir švietimo atstovų. Mokiniams dalyvavimas tokio tipo renginiuose yra ne tik veiklos pristatymas, bet ir papildoma motyvacija, reikalaujanti peržvelgti ir susisteminti įgytas žinias, mokėti komunikuoti, tai taip pat ir gerų praktikų ir pavyzdžių apsikeitimo galimybė, ženkliai prisidedanti prie mokinių verslumo įgūdžių ugdymo.

Apie LJA veiklą moksleivių lūpomis: