Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Praskaidrinkime onkologinėmis ligomis sergančių vaikų kasdienybę

Atgal

Praskaidrinkime onkologinėmis ligomis sergančių vaikų kasdienybę

Pagrindinės veiklos, susijusios su vaikų onkologinėmis ligomis, orientuotos į įrangos ir vaistų įsigijimą. Tai būtina, tačiau, deja, vien to nepakanka. Gydantis labai svarbi psichologinė ligonio būsena. Be to, patirtis rodo, kad šalia to vaikams privalu dvasiškai tobulėti, ir jie to geidžia. Dažnai šių vaikų kultūrinis ugdymas, emocinis, dvasinis palaikymas užgula tik sergančių vaikų tėvų pečius. Vaikai, besigydantys onkologines ligas, deja, yra izoliuoti, stokoja kultūrinio ir išorinio bendravimo, galimybės vystytis ir išreikšti save.

Projektas „Gėrio menas“ - tai ilgalaikės edukacinės – kūrybinės dirbtuvės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Projektas vykdomas Vilniaus Universitetinėje vaikų ligoninėje ir LSMU ligoninės Kauno klinikų vaikų ligų klinikoje. Projekto tikslas – įvairių sričių menininkų pagalba organizuoti ilgalaikes edukacines–kūrybines dirbtuves sergantiems vaikams, siekiant ugdyti jų saviraišką bei užtikrinti aktyvų, pilnavertį dalyvavimą kultūros erdvėje. Edukacinės dirbtuvės vykstą kiekvieną savaitę, tad nuo sausio iki gruodžio vaikai lanko nuolatinius užsiėmimus, kurių per metus suorganizuojama per 120.

Jau septintus metus vykdomas projektas sulaukė didelio ligoniukų ir jų tėvų susidomėjimo, aktyvaus palaikymo bei dalyvavimo rengiamose edukacijos dirbtuvėse, kurių pagalba jiems psichologiškai palengvinama sunkios ligos gydymo eiga, inicijuojamas pasitikėjimas savo jėgomis ir viltis pasveikti. Taip skatinamas optimizmas, džiaugsmas bei pozityvus mastymas, kas, pasak medicinos specialistų, ženkliai pagerina gydymo ir gijimo procesą.

Daugiau informacijos apie projektą ir veiklas rasite čia.