Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Pirmoji Kuprinė

Atgal

Pirmoji Kuprinė

Projektas Pirmoji kuprinė, reaguodami į esamą situaciją, 2022 metais rinks paramą ir dovanos mokyklines kuprines Lietuvoje esantiems Ukrainos moksleiviams, kuriems pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.

Organizacija siekia aprūpinti vaikus atvykusius iš Ukrainos bei iš socialinę riziką patiriančių šeimų kuprinėmis ir kitu reikalingu mokykliniu inventoriumi. Projekto tikslas - suteikti pirmokams iš Lietuvos bei atvykusiems Ukrainiečiams lygią pradžią mokykloje, kad vaikai mokslo metus pradėtų oriai ir pasitikintys savimi.

Projekto tikslas 2022 m. – itin ambicingas, aprūpinti net 500-us vaikų (beveik 4 kartus daugiau nei 2021 m.) Lietuvoje iš socialinės rizikos šeimų bei į Lietuvą atvykusius Ukrainos vaikus reikalingu mokykliniu inventoriumi.

Projekto eiga – projekto komanda renka lėšas, už kurias yra užsakomos ir sukomplektuojamos kuprinės su kanceliarinėmis prekėmis, reikalingos pirmokams Lietuvoje iš socialinės rizikos šeimų bei skirtingo amžiaus moksleiviams atvykusiems iš Ukrainos.

Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas nuo 2016 m. inicijuoja projektą ,,Pirmoji kuprinė’’, nes tiki, kad kiekvienas vaikas turi teisę į geriausią mokslo pradžią. Projekto tikslas – padovanoti visą reikalingą mokyklinį inventorių būsimiems pirmokams, kurie auga nepasiturinčiose ir socialinę riziką patiriančiose šeimose.

Būsimi pirmokai yra atrenkami bendradarbiaujant su Lietuvos regionų, kuriuose skurdas, nedarbo lygis ir socialinės problemos šeimose yra didžiausios, savivaldybių socialiniais darbuotojais. 2021 metų rugsėjo 1-ąją su Pirmosiomis kuprinėmis pasitiko 133 pirmokai iš Jonavos, Kėdainių, Prienų, Elektrėnų, Kaišiadorių ir Raseinių savivaldybių. Per paskutinius 5 metus pirmąsias kuprines padovanojome jau padovanojome daugiau nei 400 vaikų.

Šiais metais prie projekto prisijungia ir tampa projekto partneriu Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, tad šiemet keliame sau didesnius tikslus bei iššūkius!