Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus

Padovanok vaikui pietus!

Atgal

Padovanok vaikui pietus!

Maltiečių vaikų dienos centrai - vaikams iš socialinės rizikos grupės priklausančių šeimų yra tarsi antrieji namai. Vaikai ne tik jaučiasi saugūs, ugdo ir tobulina savo socialinius bei savarankiškumo įgūdžius, atlieka popamokinę veiklą, bet svarbiausia yra pilnai užimti ir atitraukti nuo „gatvės auklėjimo“.

Apie projektą. Ne paslaptis, kad labiausiai vaikai, atėję į centrą, laukia šilto maisto. Tik tada, kai pasisotina, jie noriai užsiima kitais dalykais. Daugeliui vaikų dienos centre maitinimas yra vienintelis šiltas maistas, kurį jie gauna. Vieno vaiko maitinimui skiriame 0,5 Euro 1 dienai. Prieš vykstant namo mokiniai dar geria arbatą, valgo sumuštinius, vaisius, sausainius. Parėję namo jie dažniausiai randa šaltus namus, tuščią šaldytuvą (jeigu turi) ir labai dažnai girtus tėvus. Vaikų dienos centrą jie lanko labai noriai, namo jie eiti nenori, prašosi pabūti ilgiau.

Kad ir kaip būtų graudu, daugelis vaikų į maltiečių dienos centrus ateina tiesiog pavalgyti, nes namuose maitintis nėra kuo. Šiuo metu visoje Lietuvoje globojame 319 vaikų, lankančių 12 maltiečių centrų. 5 centrams, kuriuos lanko 112 vaikų, labai trūksta lėšų maitinimui. Kad vaikai visus metus (maltiečių centrai dirba ir vasarą) gautų šiltą maistą, reikalinga Jūsų parama.

Apie vaikų dienos centrus. Maltiečių vaikų dienos centrai yra įsikūrę 12 Lietuvos kaimų ir miestų. Dienos centro veikloje dalyvauja vaikai iš socialiai remtinų, socialinės rizikos, daugiavaikių šeimų. Jų tėvai girtauja, niekur nedirba, kai kurie gydosi nuo priklausomybių ar psichikos ligų. Kaimo vietovės išsiskiria didžiausiu bedarbystės lygiu Lietuvoje, dėl šios priežasties pačios šeimos nebeišgali užtikrinti būtinų sąlygų vaikui tinkamai vystytis, todėl vaikų dienos centrų įkūrimai maltiečiams buvo labai svarbus įvykis, padėjęs gerinti vaikų iš socialiai remtinų šeimų gerovę.

Vaikų dienos centruose mokytojos padeda vaikams atlikti namų darbus. Užsiėmimų metu vaikai mokosi, sportuoja, muzikuoja, skaito pasakas, daro įvairius meninius darbelius, mezga, mokosi pasigaminti maistą, plauti savo indus, susipažįsta su kompiuterinio raštingumu, žaidžia lietuvių liaudies žaidimus, tvarko patalpas, aplinką, lanko vienišus senelius, vaikams diegiamos vertybės, teigiamai veikiančios asmenybės raidą, padedančios pritapti ir susiorientuoti visuomenėje.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis