Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padovanok Lietuvos vėliavą

Atgal

Padovanok Lietuvos vėliavą

„Vėliavos iškėlimas – vienas iš būdų pasakyti, kad didžiuojuosi savo šalimi. Tad kelkime Lietuvos vėliavą iš visos širdies!“

Pilietinės akcijos „Lietuvos vėliava“ iniciatorius
Ministras Pirmininkas
Saulius Skvernelis

DIDŽIUOKIMĖS ESĄ LIETUVIAIS

Šiemet minime atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejų. Atiduodami pagarbą mūsų šalies istorijai, jos pamatus stačiusiems ir dėl jų kovojusiems tautiečiams, tikėdami mūsų ir mūsų vaikų ateitimi, 2018-aisiais iškelkime trispalvę kiekvieno iš mūsų namuose.

Plevėsuojančios vėliavos ne tik atspindės mus, kaip stiprią ir vieningą tautą, bet ir leis didžiuotis, kad esame šios valstybės piliečiai.

Tačiau šiam gražiam siekiui įgyvendinti daliai mūsų reikia pagalbos. Ne visos sunkiau besiverčiančios šeimos išgali turėti savo namuose valstybės vėliavą. Parodykime savo širdyje esantį tautiškumą – dovanokime šioms lietuvybę ir meilę puoselėjančioms šeimoms po Lietuvos vėliavą.

INICIATYVOS DRAUGAI IR PARTNERIAI

Praėjusių metų vasarį viename kino teatrų premjeras Saulius Skvernelis beveik 50-čiai šeimų padovanojo po Lietuvos trispalvę ir kvietė ją iškelti valstybei reikšmingomis progomis.

Prie šios akcijos, kuri truks iki 2018 m. pabaigos jau prisijungė Maltos ordino pagalbos tarnyba, „Visų Šventųjų šeimos paramos centras“, Vilniaus miesto Socialinės paramos centras, Lietuvos savivaldybių asociacija, Kauno „Žalgirio" krepšininkai, irkluotojai ir olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Riteris.

Tikimasi, kad prisijungs ir daugiau organizacijų bei Lietuvos gyventojų, kurių širdyje plaka patriotiškumo dvasia. Prisijunk ir TU!

KAIP GALI PRISIDĖTI

Visų pirma – iškeldamas Lietuvos vėliavą savo namuose ne tik valstybinių švenčių proga.

Antras būdas – padovanoti Lietuvos vėliavą. Tavo parama, kurią gali skirti Aukok.lt portale bus skirta pirkti Lietuvos trispalvėms, kurias Carito, Maltos ordino pagalbos tarnybų atstovybės, savivaldybės išsibarsčiusios po visą Lietuvą išdalins Lietuvos šeimoms, kurios vertins ir priims šią dovaną kaip tautos vienybės ir savo šalies pasididžiavimo simbolį. Akcijos socialiniai partneriai padės atrinkti šeimas, kurioms bus padovanota Lietuvos vėliava.

Abiem atvejais Tu prisidėsi prie to, kad atkurtos Lietuvos Šimtmetį pasitiktume didžiuodamiesi savo šalimi.

LIETUVOS VĖLIAVA – GIMUSI IŠ MŪSŲ PAČIŲ

Ar žinote, kaip atsirado Lietuvos trispalvė? „Iš pradžių buvo pavesta suskaičiuoti dominuojančias spalvas lietuvių tautiniame kostiume. Surastos raudona ir žalia spalvos. Tada daugeliui pasirodė, kad vėliava atrodo per niūri. Geltona (aukso) spalva nukeliavo į vėliavos viršų“, – sako Vilniaus universiteto dėstytojas, istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas.

Nori savo idėjomis prisidėti prie akcijos? Tuomet parašyk mums: veliava@lietuva.lt arba Facebook „Lietuvos vėliava”.