Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime kurti gyvenimą iš naujo

Atgal

Padėkime kurti gyvenimą iš naujo

„Jei galėčiau, norėčiau tiesiog pasislėpti šešėlyje. Norėčiau nutraukti ryšius su visais dabartiniais savo pažįstamais, kad galėčiau susikurti naują savo versiją. Pasikeisti savo vardą, kalbėjimo būdą, judesius. Norėčiau išmokti kažką, apie ką niekada net nebuvau susimąstęs, ir visiškai atsiduoti tai veiklai. Jei galėčiau bet ką padaryti, norėčiau numirti ir atgimti nauju žmogumi.“

Net 59,2 proc. Lietuvoje kalinčių žmonių norėtų pradėti gyvenimą iš naujo. Iniciatyva „Prirašytos rankos“ – galimybė teistam žmogui sukurti nuoširdų ryšį su naujais žmonėmis bei įgyti įgūdžių, reikalingų norint sėkmingai įsitraukti į gyvenimą laisvėje. Ši iniciatyva yra galimybė žmogui pasikeisti.

Veiklos įkalinimo įstaigose: Gyvai lankomės dviejose įstaigose: Kauno tardymo izoliatoriuje (KTI) bei Panevėžio pataisos namuose (PPN). Nuotoliniu būdu bendraujame ir su Šiaulių tardymo izoliatoriuje esančiais nuteistaisiais. Reguliarių užsiėmimų metu padedame jauniems (-oms) nuteistiesiems (-ioms) lavinti socialinius įgūdžius, kūrybiškumą, giliname jų žinias apie biudžeto ir karjeros planavimą bei kitas temas. Siekiame, kad veiklų metu mūsų savanoriai taptų nuteistųjų nauji draugai, savo pavyzdžiu rodantys, kad visuomet yra ir kitas kelias.

Bendravimas laiškais: Karantino metu teko ieškoti naujų būdų, kaip palaikyti ryšį su teistais žmonėmis, tad sukūrėme saugią sistemą bendravimui laiškais. Ši savanorystės forma gyvuoja Kaune ir Panevėžyje.

Visuomenės švietimas viešojoje erdvėje: Organizuojame įvairias akcijas, į kurias įtraukiame sekėjus, dalinamės faktais bei pokalbiais su žmonėmis, kurie bausmių sistemą mato iš arti, o nuo 2021 m. rudenio dalį mūsų tekstų rašo buvęs nuteistasis. Tokiu būdu siekiame griauti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus ir skatiname supratingumą nuteistųjų atžvilgiu.

Mes tikime, kad skaudžios teistų žmonių istorijos yra tik dalis paveikslo, tik jo pradžia. Visi kartu mes galime tą paveikslą nuspalvinti naujomis spalvomis.