Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

PIRK DRAMBLĮ

Atgal

PIRK DRAMBLĮ

Lietuvos zoologijos sodas – nuostabi ir išskirtinė vieta, daug kam kelianti puikius atsiminus. Šiemet sodas atšventė garbingą 75-ąjį jubiliejų, tačiau su metais jo būklė deja vis prastėja. Tai liudija ir faktas, jog visai neseniai Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija (EAZA) panaikino jo, kaip visateisio nario, statusą ir pakeitė jį į kandidato statusą. Tam, kad nacionalinis sodas susigrąžintų buvusias pozicijas ir taptų vienu geriausių zoologijos sodų Baltijos regione, reikalingos milžiniškos lėšos. Per keletą artimiausių metų atnaujinus ir rekonstravus zoologijos sodą pagal jau parengtą sodo teritorijos galimybių studiją ir detalųjį planą, jis galėtų pateisinti net ir didžiausių skeptikų viltis. Tačiau materiali Europos Sąjungos pagalba atkeliautų vos po poros metų, o pagalba ir realūs pokyčiai būtini jau dabar.

Padėti Lietuvos zoologijos sodui ryžosi garsios prodiuserių kompanijos: „Videometra“ ir „TymDrym“, taip pat Lietuvoje ir užsienyje verslo socialinės atsakomybės projektus plėtojanti VšĮ „Atsakingas verslas“ bei socialiai atsakinga televizija TV3.

Organizatorių teigimu, pirmiausiai būtina ,,apnuoginti“ pagrindines sodo problemas ir priversti žmones susimąstyti. Nors pagalbos reikia daug kam, tačiau gyvūnai yra ta dalis, kuri pati už save pasisakyti negali. Unikalaus projekto ,,Pirk dramblį“ pagrindiniai tikslai ir yra praturtinti sodo gyventojų kasdienybę: gerinti buitines sąlygas, sveikatinti gyvūnus, praturtinti jų aplinką būtinosiomis priemonėmis.

Apie projektą. Šiai dienai pagal zoologijos sodo komandos pateiktą būtinųjų poreikių sąrašą, jiems patenkinti reiktų net 683 700 litų. Milžiniška suma atitektų opiausiems sodo sunkumams spręsti. Lietuvos visuomenė jau spėjo susipažinti su kai kurių gyvūnų istorijomis. Savo problemas video anonsuose išsakė begemotė Coliukė, kuriai šeimos pratęsimui reikalingas patinas, o jo atgabenimas kainuoja 21 tūkst. litų. Kiti herojai – įspūdingi amūriniai tigrai – kuriems privalu įrengti lauko baseiną, o tai atsieitų per 60 tūkst. litų. Be to, zoologijos sode vien per pastaruosius metus gimė apie šimtas įvairių jauniklių, kurių sveikai vaikystei užtikrinti būtini papildomi preparatai juos maitinančioms mamoms – bendra šios pagalbos kaina apie 50 tūkst. litų. Vikrus ir talentingas juodasis kapucinas prašo namų – jam būtina įrengti šildomą voljerą, kur jis bei jo bičiuliai galėtų saugiai peržiemoti. Toks stogas virš galvos atsieitų apie 30 tūkst.litų.

Tokių ir panašių problemų Lietuvos zoologijos sode apstu. Tačiau kiekvienas Lietuvos pilietis gali prisiimti atsakomybę ir prisidėti prie mūsų visų sodo sąlygų gerinimo.

Visi paaukoti pinigai atiteks Lietuvos zoologijos sodui ir bus panaudoti pagrindiniams projekto ,,Pirk dramblį“ tikslams įgyvendinti: zoologijos sodo gyventojų buičiai gerinti, jų sveikatinimui ir ugdymui.