Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose

Atgal

Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose

Sveiki, girdėjau apie jus ir labai prašau pagalbos. Prieš metus ir 2 mėnesius su draugu susilaukėme berniuko. Jau planavome vestuves, bet jis susipažino su prastais žmonėm, pradėjo lošti, išgerdavo. Prieš pusmetį išsiskyrėme, grįžau gyventi pas savo tėvus. Dabar sūnų auginu viena. Su vaiko tėvu bandžiau tartis, kad prisidėtų ir jis - nupirktų mišinukų, drabužėlių, sauskelnių, bet jokio konkretumo, tik pažadai. Kiek žinau jis oficialiai nedirba, bet kažkuo verčiasi. Prieš savaitę atvažiavo darbuotoja iš vaiko teisių skyriaus ir man pasakė, kad tėvas bet kada gali paimti vaiką, nes sūnaus gyvenamoji vieta teisiškai nėra priskirta man. Bijau, kad jeigu prašysiu alimentų, grasindamas jis gali taip ir padaryti. Nežinau, nuo ko pradėti ir apskritai ar galima kažko imtis.

Kasmet atsakome į 4 000 tokių ir panašių pagalbos prašymų. Iš viso VU Teisės klinikos studentai nuo 1998 m. konsultavo ir padėjo parengti procesinius dokumentus daugiau nei 50 000 žmonių.

Tačiau daugybei žmonių Lietuvos regionuose nemokama teisinė pagalba yra nepasiekiama. Su Jūsų pagalba įgyvendiname reikšmingą projektą, kuriuo norime pasiekti ir regionuose esančius gyventojus, kurie ypač dažnai susiduria su smurto artimoje aplinkoje atvejais, yra priversti taikstytis su darbdavių išnaudojimu bijodami prarasti darbą ar yra vienišos mamos, siekiančios prisiteisti išlaikymą mažamečiam vaikui iš emigravusio tėvo.

Projekto metu regionų bibliotekose, mokyklose ir seniūnijose atidarysime virš 100 „teisinės pagalbos prieigos taškų“. Juose dirbantis personalas padės gyventojui prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario su VU TK. Įgyvendinus projektą nuotolinės konsultacijos metu gyventojas galės matyti ir girdėti teisės klinikos konsultantą, konfidencialiai gauti jam parengtus teisinius dokumentus, paaiškinsime kaip juos pateikti. Planuojame kasmet nuotoliniu būdu suteikti pagalbą 300 - 500 asmenų. Kviečiame tapti svarbia VU Teisės klinikos dalimi!

Besikreipiantieji į VU Teisės kliniką dažniausiai yra socialiai pažeidžiami asmenys, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai ar viešąjį interesą ginančios nevyriausybinės organizacijos. Pačioje VUTK veikia vyresniųjų kursų gabiausi VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. 2016 metais Prezidentė Dalia Grybauskaitė VU Teisės klinikai skyrė padėką už pagalbą labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams, kuriems dažnai tampame paskutine atrama.