Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Neįgalaus jaunimo stovykla keičia žmonių gyvenimus

Atgal

Neįgalaus jaunimo stovykla keičia žmonių gyvenimus

Autoavarija, sukelta girto vairuotojo, neatsargus sportavimas ar netgi lemtingas slystelėjimas ant ledo gali visiškai pakeisti gyvenimą ir sveiką, pilną jėgų jauną žmogų pasodinti į neįgaliojo vežimėlį visam likusiam gyvenimui. Jaunuoliui negalia yra ypač baisi – akimirksniu sudūžta nuostabios ateities svajonės, palieka mylimieji ir draugai, atleidžia iš darbo darbdavys. Kaip gyventi toliau? Dažniausiai jaunuolius ištinka ilgalaikė depresija, jie užsisklendžia savyje, kai kurie netgi nusižudo.

Būtent tokiems, neseniai patyrusiems sunkią stuburo traumą jaunuoliams ir yra sukurta unikali maltiečių aktyvios reabilitacijos stovykla „Move it“. Tai jau ketvirtoji tokia stovykla, vyksianti Giruliuose rugpiūčio 20–29 dienomis. Jos tikslas – anksčiau patyrusių sunkias stuburo traumas neįgalių instruktorių pagalba visapusiškai padėti neseniai neįgaliaisiais tapusiems ir į vežimėlį atsisėdusiems jaunuoliams.

Stovykloje „Move it“ šiais metais dalyvaus 20 sunkią stuburo traumą patyrusių jaunuolių. Šiųmetinės stovyklos dalyviai yra labai silpni fiziškai, su aukštu pažeidimo laipsniu, todėl jiems padėti sukomplektuota profesionali 6-ių instruktorių ir 18 -kos savanorių komanda.

Stovykloje „Move it“ jaunuoliams yra suteikiama:
• išsamios konsultacijos ir patarimai, patyrus konkrečios stuburo dalies traumą (praktiniai patarimai kaip išvengti pragulų, atlikti individualios higienos procedūras);
• kasdienės praktinių vežimėlio valdymo įgūdžių įgijimo treniruotės (kaip išlaikyti pusiausvyrą, užvažiuoti ant šaligatvio bordiūro, užlipti laiptais ir t.t.);
• individualiai pritaikyti sunkiosios atletikos ir aerobikos užsiėmimai;
• psichologinė pagalba;
• socializacijos ugdymas, paruošimas gyvenimui po sunkios traumos;
• aktorinio meno, dailės terapijos ir smulkiosios motorikos užsiėmimai;
• išvykos ir ekskursijos vežimėliais, siekiant įgyti vežimėlio valdymo įgūdžius miesto sąlygomis.

Siekiant maksimaliai efektyviai paruošti neįgalius jaunuolius naujam gyvenimui ir padėti jiems įveikti psichologinę krizę, jie stovykloje „Move it“ gyvens kartu su tokį patį neįgalumą turinčiais instruktoriais ir tokiu būdu kasdien galės gauti vertingų patarimų ir formuoti būtinus įgūdžius.

Padėkite šiems milžinišką likimo smūgį patyrusiems jaunuoliams sugrįžti į normalų gyvenimą ir būti naudingiems Lietuvai.