Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

„Misija Sibiras'18“

Atgal

„Misija Sibiras'18“

„Misija Sibiras“ – tai galimybė prisiliesti prie gyvosios istorijos, ypač tremties laikotarpio, palikusio mūsų istorijoje gilų pėdsaką. Tai mūsų šalies istorijos paieškos tolimajame Sibire, šių vietų lankymas, įamžinimas, susitikimas su čia tebegyvenančiais tautiečiais ir pilietiškumo sklaida ištisus metus.

Pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras“ – tai jau tryliktus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire aplankė šešiolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 140 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais.

Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais visuomenė skatinama domėtis šalies praeitimi, puoselėjamas kartų dialogas, kiekvienas gauna galimybę savo pilietiškumą išreikšti netradicinėmis formomis.