Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Kalėdų naktį tylią

Atgal

Kalėdų naktį tylią

Dvylikametė Miglė neteko mamos būdama vos dešimties. Ji gyvena su tėčiu, kuris dirba terminuotus darbus, todėl ši maža šeima neturi jokio materialinio stabilumo. Kadangi Miglė gyvena atokiau nuo miestelio, po pamokų jai ilgai tenka laukti autobuso tiesiog nieko neveikiant. Vaikų dienos centre ji galėtų ruošti pamokas, mokytis visų būtiniausių kasdienių įgūdžių, gauti šilto maisto, leisti laiką su savo bendraamžiais, tačiau tokio dienos centro miestelyje nėra.

Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, tokių kaip Miglė, augančių nepalankiomis sąlygomis arba nepasiturinčiose šeimose. Šie vaikai patiria nepriteklių, socialinę atskirtį, stokoja paprasčiausių socialinių ir kasdienio gyvenimo įgūdžių.

Vaikų dienos centrai suteikia šiems socialinės rizikos vaikams ir šeimoms įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Kiekvienas Lietuvos vaikas privalo augti saugioje aplinkoje, kurioje gali jaustis drąsiai ir tobulėti. Todėl šiemet paramos projektas „Kalėdų naktį tylią“ su žymiausiais Lietuvos atlikėjais ir iš naujo per Kalėdas atgimstančia legendine daina jau trečiąkart kviečia visus žmones jungtis bendram tikslui, kad Lietuvoje augtų daugiau laimingų vaikų!

Akciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projektas įgyvendinamas kartu su Tomu Auguliu, UAB „Be tabu“ ir KO, naujienų portalu DELFI ir nacionaline kampanija „Už saugią Lietuvą“.

Vaikų dienos centrai steigiami kartu su projekto partneriais – Visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Lietuvos Caritu. Projekto lėšomis vaikų dienos centrai bus pirmiausia steigiami rajonuose, kuriuose šiuo metu pagalba yra itin reikalinga: Juodupėje (Rokiškio raj.) ir Kėdainių raj.

Visą gruodžio mėn. aukoti projektui galima atsiskaitant už paslaugas internetu „Viena Sąskaita“.