Tapk ambasadoriumi Pateik projektą Verslui

Išlaisvinkime uždarytas svajones

Atgal

Išlaisvinkime uždarytas svajones

Martyno vaikystė buvo sunki – patyčios sekė jo kasdienį gyvenimą dėl intravertiškumo, ilgų plaukų, negebėjimo „atsikirsti“. Jo neužstodavo nei artimieji, nei mokytojai: „Taigi patyčios užgrūdins, kiekvienas yra tai perėjęs ir kažkaip gyvena…“ Toks „grūdinimasis“ nuvedė iki drastiško vienkartinio poelgio, nukeldinusio dvylikametį už tų aukštų ir vieluotų sienų. Šešeri metai, vieni svarbiausių žmogaus brandai, buvo praleisti kalėjimo nelaisvėje.

Per tuos metus Martynas savo intravertiškumą panaudojo semiantis žinių – perskaitė virš 500 knygų, išmoko groti gitara, pradėjo kurti poeziją ir dainas. Be to, išgyveno kasnaktinę nemigą, anoreksiją, depresiją. Martynas reguliariai dalyvaudavo savanorių organizuojamose veiklose, sakydavo, kad jos padeda užmiršti supančią kasdienybę, skatina svajoti, mokytis, kokybiškas bendravimas su savanoriais pripildo jo vidų.

Šiuo metu Martynas yra laisvėje. Padedamas įstaigoje pažinto savanorio, įsidarbino teatro ir šokių akademijoje, kur pasirodymų metu dalinasi savo poezija. Kartais atrodo, kad viskas gražu, jau net norisi sakyti „sėkmės istorija“, o tada pakalbėjus su Martynu pasigirsta baimė, netikėjimas savimi, kitais – pasauliu. Yra tik viltis, rusenanti jo bei aplinkinių širdyse.

Šią istoriją iš JAV atsivežė savanorė Ieva, kuri kartu su kitais savanoriais dabar lankosi ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje - pataisos namuose.

Anot 2019 m. Lietuvos įkalinimo įstaigose daryto tyrimo:

• 65 proc. apklaustų kalinčių asmenų jaučiasi vieniši;
• 62 proc. dažnai jaučia įtampą;
• 46 proc. jaučiasi taip, lyg negalėtų įstaigoje ištverti daugiau nė vienos dienos;
• 45 proc. niekuo nepasitiki.

Iniciatyva „Prirašytos rankos“ padeda kurti bendrystę tarp kalinčiųjų ir jų bendraamžių savanorių. Mes siekiame padėti nusikaltimus padariusiems vaikams ir jaunuoliams grįžti ir integruotis į aktyvų, prasmingą ir visavertį visuomenės gyvenimą. Reguliariai organizuojame jauniesiems nuteistiesiems aktualius neformalius užsiėmimus: diskusijas apie žmogaus teises, improvizacinio teatro užsiėmimus, krepšinio treniruotes, supažindiname su skirtingomis kultūromis per kūrybines ir praktines veiklas, kuriose savanoriai yra lygiaverčiai dalyviai su jaunuoliais įstaigoje.

Mes tikime, kad tos skaudžios istorijos yra tik dalis paveikslo, tik jo pradžia. Nes visi turime galimybę keisti(s). Nes visada yra viltis.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis