Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Išgirsk Birutės Bebaimės istoriją

Atgal

Išgirsk Birutės Bebaimės istoriją

Birutė Bebaimė – tai prevencinė smurto prieš moteris iniciatyva. Šiuo metu vykdomas pirmasis iniciatyvos etapas: išleidžiamas pirmasis Lietuvoje smurto prevencijos komiksas „Birutė Bebaimė“. Komikso tikslas – pakeisti nuostatas, kad smurtas gali būti pateisinamas ir skatinti smurtą patiriančias moteris kreiptis pagalbos, o visuomenę – nukreipti jas pagalbos link.

Apie rimtus dalykus – šiuolaikiškai ir įtraukiančiai: komikse papasakojama į smurtinius santykius patekusios Birutės istorija. Jos išgyventos situacijos ir priimti sprendimai atskleidžia, kokios situacijos laikomos smurtinėmis, kaip elgtis ir kur kreiptis kiekvienoje iš jų, kaip reaguoti aplinkiniams.

Birutės istorija – nepaleidžiama iš rankų: leidinys yra ne tik informacinio pobūdžio, bet dalį jo sudaro užrašinė, kurioje paskatiname moteris išlieti susikaupusias emocijas raštu. Taip pat, kad kiekviena moteris galėtų saugiai naudotis pateikiama informacija, leidinys yra su dvigubu viršeliu - pašalinus pirmąjį, aplinkiniai negalės suprasti, kad leidinyje yra informacija apie pagalbą esant smurtinėje situacijoje.

Komikso turinys paremtas ekspertų įžvalgomis: kuriant leidinio turinį bendradarbiavome su policijos pareigūnais, Specializuotos pagalbos centrų konsultantais, psichologais, krizių centrų darbuotojais.

Pateikiama reikalinga praktinė informacija: leidinyje pateikiamos tikslios nuorodos, kur ir kaip ieškoti pagalbos smurto artimoje aplinkoje atveju ir kaip saugotis esant smurtiniuose santykiuose.

Leidinys bus dovanojamas moterims visoje Lietuvoje: bibliotekose, pašte, poliklinikose, ligoninėse, privačiose klinikose, psichologų kabinetuose, socialinės pagalbos centruose, rėmėjų prekybos tinkluose.

Kviečiame prisijungti padedant išleisti bei platinti Birutės Bebaimės istoriją: pirmąsias 100 komikso kopijų skaitytojai vartė rugpjūčio 23 d. vykusiame komikso pristatyme Europos lyčių lygybės institute (EIGE), Vilniuje.

Ar ir jūs sutinkate, kad turi būti daugiau? Kiekvienas leidinio vienetas yra svarbus, todėl kviečiame prisidėti paremiant bent vieno leidinio išleidimą, kurio kaina yra apie 5 eur. Paaukojus 15 eur ar daugiau, vieną komiksą padovanosime Jums ir dviems nepažįstamosioms - paaukoję rašykite el.paštu: marijanorvaisaite@gmail.com ir sužinokite, kaip atsiimti savo dovaną!

Komanda: Projektą inicijuoja Violeta Masteikienė, Modesta Kairytė ir Marija Norvaišaitė kartu su sėkmingai socialinius projektus įgyvendinusiomis organizacijomis: VŠĮ „Gerų Minčių Magijos projektai“ ir „Moterys kalba“. Iliustracijų autorė – Akvilė Magicdust, dizainerė – Lilija Lozovich, komiksų tekstų autorė – Urtė Karalaitė.