Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Pagalba sunkumus patiriančioms moterims

Atgal

Pagalba sunkumus patiriančioms moterims

„Pagalbos moterims linija“ emocinės paramos savanoriška tarnyba siekia padėti moterims, kurios tyliai kenčia, išgyvena vidinius sunkumus. Dažnai moteris, besirūpindama aplinkiniais, pamiršta apie save, savo vidinį pasaulį. Kai ji jaučiasi įskaudinta, nesuprasta, kai sunku priimti vienokį ar kitokį sprendimą, kai slegia sunkumai, ji dažnai nedrįsta kalbėti su artimaisiais, nenorėdama jiems užkrauti naštos arba bijodama savo jausmų nuvertinimo. Tuomet jausmai ir emocijos ima viršų ir prarandama gyvenimo kontrolė. Tokiu metu svarbu būti išklausytai, padėti suprasti kylančius jausmus ir susidėlioti savo mintis. Žmogiškas ryšys ir nuoširdus pokalbis gali padėti išgyventi konfliktus, nutrūkusius santykius, skyrybas, išdavystes, netektis ar kitas krizines situacijas.

„Pagalbos moterims linija“ jau 15 metų teikia emocinę paramą telefonu 8 80066366 bei laiškais pagalba@moteriai.lt visoje Lietuvoje. Visą parą veikianti linija užtikrina, kad emocinė parama bus suteikta tada, kada moterims jos labiausia reikia - esant psichologinei krizei. Prie telefono budintis savanoris išklauso, palaiko, suteikia emocinę paramą ir būna šalia, kai sunku priimti sprendimą. Nuo 2018 metų „Pagalbos moterims linija“ veikia visą parą. Tai suteikia galimybę atsakyti į vis daugiau skambučių. Nuolatiniam linijos darbui reikalingi apmokyti savanoriai, teikiantys tinkamą emocinę paramą.

Beveik trečdalis gaunamų laiškų yra iš užsienyje gyvenančių lietuvių. Didėjant emigracijai, emocinės paramos poreikis didėja, nes dažnai emigracija neišsprendžia santykių problemų. Emigrantams sunku kreiptis psichologinės pagalbos dėl kalbos barjero, kultūrinių skirtumų. Laiku ir tinkamai suteikta emocinė parama yra pirmas žingsnis sprendžiant sudėtingas socialines ir psichologines problemas ir ieškant tolimesnės pagalbos.

Projekto tikslas: užtikrinti nenutrūkstamą emocinės paramos prieinamumą visą parą ir išplėsti paslaugas teikiant emocinę pagalbą pokalbiais internetu (chat).