Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Mama, – Tu NE viena!

Atgal

Mama, – Tu NE viena!

Statistikos duomenimis Lietuvoje skursta apie 610 tūkst. gyventojų, iš kurių viena labiausiai vargstančių grupių yra vieniši asmenys su vaikais. Skaičiuojama net apie 56 tūkst. šeimų, kuriose vaikai auga tik su mama ir patiria skurdą. Socialinės paramos akcijos „Mama, Tu NE viena“ tikslas − padėti vienišoms mamos užauginti vaikus, kad kuo mažiau vaikų patektų į globos institucijas ir jie galėtų užaugti pilnaverčiais Lietuvos piliečiais. Caritas Lietuvoje su visų Lietuvos žmonių parama ir įsitraukimu sieks dar labiau sustiprinti šias šeimas, suteikti joms būtiniausią ir reikalingiausią pagalbą.

Apie projektą. Caritas Lietuvoje šiuo metu padeda 1540 šeimų, kurias sudaro vienišos mamos su vaikučiais. Tai yra 2,7% ! Tačiau labai daug yra dar mamų, kurių pagalba nepasiekia. Caritas Lietuvoje siekia padėti dar bent 1000 mamų, todėl visa visuomenė kviečiama dalyvauti projekte – socialinėje paramos akcijoje „Mama, Tu ne viena!”

Pagrindiniai pagalbos vienišoms mamoms aspektai:
• Materialinis (įvairios trūkstamos pagalbos suteikimas (skolų padengimas ir pan.), būsto atnaujinimas (durų, langų, dažų, apšiltinimo medžiagos ir kt. daiktų, priemonių įsigijimas, reikalingų daiktų įgijimas (skalbimo mašina, šaldytuvas, baldai, patalynė ir kt., pagalba sergančiam vaikui (sanatorija, gydymas)).
• Laikinas būstas (gyvenamosios vietos suteikimas per gyvenimo krizes (būsto nuoma), vaiko gimimas, parduotos aukos įvairioms išnaudojimo formoms, smurtas šeimoje).
• Psichosocialinis – palydėjimas smurtą patiriančioms moterims, pagalba leidžiant motinai dirbti – tuo metu pažiūrint vaiką (socialinis darbuotojas, psichologas, vaikų dienos centrų ir savanorių pagalba užimant vaikus).
Daugiau informacijos rasite čia.

Kviečiame visus antrąją Šv. Velykų dieną, balandžio 6-tąją, 19 val. per TV3 televiziją žiūrėti socialinės paramos akcijos koncertą, kuris skirtas mamoms ir jų vaikučiams. Koncerto metu Šv. Velykų džiaugsmu dalinsis žinomiausi šalies žmonės. Renginio globėjas − Arkivyskupas Gintaras Grušas.

Lietuvos mamoms, patiriančioms didelius sunkumus, reikia mūsų visų pagalbos! Visi kartu mes galime tvirtai pasakyti: „Mama, Tu NE viena“!