Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Suteikime balsą skurdą patiriantiems žmonėms

Atgal

Suteikime balsą skurdą patiriantiems žmonėms

Lietuvoje skursta kas penktas. Būtent šie 20 proc. gyventojų yra labai pažeidžiami, jiems reikia kompleksiškos pagalbos. Deja, daugelį metų jų niekas negirdi, nes trūksta dialogo tarp žmonių ir institucijų. Todėl neatsiranda ir efektyvūs sprendimai šiai problemai spręsti.

Skurdą patiriančių žmonių balsas yra labai svarbus siekiant veiksmingos skurdo mažinimo politikos. Įtraukiant pažeidžiamas grupes į sprendimų priėmimą jau ne vienoje šalyje buvo priimti įstatymų pakeitimai, remiantis būtent žmonių patirtimi, nes leido identifikuoti sistemines spragas.

Projekto metu siekiama surengti sesijas, kurios sujungtų skurdą patiriančius žmones, politikus, ministerijas ir savivaldybes, daug dėmesio skiriant žmonių įgalinimui ir atviram dialogui – problemų ir jų sprendimo būdų išsakymui – siekiant formuoti politikų darbotvarkes, sprendžiant skurdo problemas šalyje. Šių sesijų metu surinktas žmonių patirtis galite rasti čia.

„Nesijautė, kad būtų iš kitų institucijų. Visi buvo lygūs“.

„Galėtų būti daugiau renginių tokių, kur žmonės kalbasi lygiavertiškai“.

Tokių atsiliepimų girdime daug iš sesijose dalyvavusių skurdą patiriančių žmonių. Nors siekiame ilgalaikių tikslų – skurdo mažinimo šalyje – tačiau po susitikimų girdėjome ir asmeninių sėkmės istorijų, kuomet žmonės gavo pagalbą iš valstybės institucijų, pasiryžo nueiti į Užimtumo tarnybą, arba įvyko kiti teigiami pokyčiai gyvenime (pvz. daugiavaikė šeima perkelta iš prasto socialinio būsto į tinkamą gyventi būstą). Taip pat pasikeitė daugumos dalyvių požiūris į valstybinių įstaigų atstovus.

„Džiaugiuosi, kad šiemet buvo rengiami regioniniai susitikimai. Visuose tuose susitikimuose dalyvavo ir ministerijos atstovai, ir aš tikrai matau prasmę kiekvienos teritorijos problematiką analizuoti atskirai ir ieškoti metodo, kaip būtų galima atliepti konkrečios vietos, tiek paslaugų poreikį, tiek pasiūlą. Ir noriu padėkoti už tokį formatą, kuris sudaro galimybę turėti betarpišką kontaktą, iš pirmų lūpų išgirsti tas visas gyvenimiškas situacijas ir socialines problemas, su kuriomis susiduriam. Kartais tai padeda pervertinti kryptį, nusistovėjusį standartą, kaip mes supratom problemų sprendimus. Aš tame matau didelę prasmę“– Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Remdami projektą „Prisidėkite prie naujų sprendimų mažinti skurdą Lietuvoje“ Jūs galite padėti skurdą ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms gyvai išsakyti savo problemas ir teikti siūlymus sprendimų priėmėjams. Taip prisidėsite prie naujų sprendimų skurdui mažinti atsiradimo.