Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

www.atvirasteismas.lt

Atgal

www.atvirasteismas.lt

Atvirasteismas.lt - tai „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) iniciatyva, įgyvendinama bendradarbiaujant su Nacionaline teismų administracija. Iniciatyvos tikslas yra padėti Lietuvos gyventojams lengviau suprasti, kaip dirba mūsų miestų ir rajonų teismai bei teisėjai. Atvirasteismas.lt yra viena pirmųjų tokio pobūdžio iniciatyvų pasaulyje. Prieš keletą metų Slovakijoje „Transparency International“ Slovakijos skyrius sukūrė tinklalapį (liet. “Atviri teismai”), leidžiantį pamatyti, kuris teismas ar teisėjas nagrinėja vieną ar kitą bylą.

Apie projektą. Atvirasteismas.lt svetainėje pateikiami apdoroti Nacionalinės teismų administracijos (NTA) kaupiami duomenys. Šiuos statistinius duomenis apie teismų ir teisėjų veiklą NTA kaupia pagal šiuos kriterijus: išsprendžiamų bylų skaičius, vidutinė trukmė (mėnesiais) išspręsti vienai bylai, teisėjo ir teismo darbo krūvis, kiekvieno teisėjo darbo dienos praleistos dirbant teisme. Svetainėje taip pat pateikiama susisteminta informacija apie teismų metinius biudžetus bei teisėjų patirtį, dirbant teismuose.

Atvirasteismas.lt tinklalapio lankytojai patys gali nagrinėti ir lyginti teismų ir teisėjų darbo krūvius, išsprendžiamų bylų skaičių, vidutinę bylų nagrinėjimo trukmę, teisėjų darbinę patirtį, teismų metinius biudžetus bei rasti visą reikiamą kontaktinę ir asmeninę informaciją apie juos dominančius teismus ir teisėjus.

Surinkta parama bus skirta Atvirasteismas.lt veiklos palaikymui ir tobulinimui.