Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ (2010.08-10)

Atgal

Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ (2010.08-10)

Įsivaizduokite šalį, kurioje kitaip atrodantis žmogus gali be baimės eiti gatve, kur visuomenė į savo tarpą priima neįgaliuosius, renka savo atstovus atsakingai ir aktyviai dalyvauja šalies pilietiniame gyvenime. Tai puiki šalis dirbti, kurti, gyventi. Žinoma, kol kas tai – ne Lietuva. Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas” – tai socialinis projektas, siekiantis, kad Lietuvos visuomenė būtų išsilavinusi, pilietiškai aktyvi, laisva nuo prietarų ir neapykantos.

Apie projektą: Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ – tai socialinis-kultūrinis projektas, siekiantis ugdyti Lietuvos visuomenę, pasakoti apie žmogaus teises suprantamai, įdomiai ir be nuobodulio klausytojų akyse. Tai kasmet (nuo 2007 m.) vykstantis dokumentinių filmų festivalis, ieškantis būdų, kaip žodžius „demokratija“, „pilietiškumas“ ar „tolerancija“ padaryti artimesnius ir lengviau suprantamus plačiam žiūrovų ratui – nuo moksleivių iki senjorų. Festivalio metu rengiamos nemokamos kino peržiūros Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, rodoma įvairi filmų apie žmogaus teises programa, rengiami susitikimai su filmų kūrėjais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais, organizuojami papildomi renginiai. Per pastaruosius du metus festivalis tapo vienu didžiausių kino renginių šalyje, kasmet pritraukiantis po daugiau nei 12 000 lankytojų.

Per aukok.lt surinktos lėšos padėjo užtikrinti festivalio prieinamumą platesniam žiūrovų ratui – užtikrino vieno festivalio filmo vertimą į lietuvių kalbą.