Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Viltis sergantiems vaikams 2018

Atgal

Viltis sergantiems vaikams 2018

Jau keletą metų fondas „Rugutė“ susiduria su augančiu medikamentų, tyrimų ir medicininių priemonių poreikiu. Vaikų onkohematologai vis drąsiau taiko medikamentus, numatytus naujausiuose gydymo protokoluose. Nors tokie medikamentai Lietuvoje dažnai netiekiami ar nekompensuojami, tačiau jais sėkmingai gydomi vaikai kitose šalyse. Neabejotina, kad naujos kartos medikamentai, modernūs tyrimai, pažangesnės slaugos ir medicininės priemonės lemia didesnį vaikų išgyvenamumą ir ilgalaikės remisijos pasiekimą.

Apie tinkamų medikamentų svarbą liudija šis gydytojos laiškas, kurį gavome padėję įsigyti naujos kartos vaistus nuo pykinimo: „Labai ačiū už nupirktą medikamentą nuo pykinimo. Mano pacientas, kuris chemoterapijos metu praėjusį kursą vėmė 20 kartų, vartodamas šį vaistą ne tik kad nevemia, bet valgo ir šypsosi. Džiaugsmas ir mamai, ir daktarei. Nuoširdus ačiū.“

Šiuo tęstiniu projektu fondas siekia padėti vaikams gauti tuos būtinus medikamentus, medicinines / slaugos priemones, kurių dėl finansinių priežasčių ar teisinio reglamentavimo spragų nesuteikia gydymo įstaigos (netiekiami Lietuvoje arba nekompensuojami valstybės vaistai, slaugos priemonės), arba kuriuos turi įsigyti pacientų tėvai, tačiau neišgali to padaryti dėl sunkios finansinės padėties.

Taip pat itin svarbu, kad kuo didesniam vaikų skaičiui būtų atlikti pažangūs genetiniai tyrimai. Remdamiesi gauta išsamia informacija apie navikų genetines mutacijas ir onkogenus, gydytojai gali skirti kuo tikslesnį individualizuotą gydymą. Daugumos genetinių tyrimų, atliekamų užsienio šalių laboratorijose, mūsų valstybė nekompensuoja.

Medikamentai, tyrimai ir medicininės / slaugos priemonės bus perkami pagal poreikį, atsižvelgiant į gydytojų rekomendacijas ir tikslingai suplanuotas gydymo schemas konkrečiam vaikui.