Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Vienybės ir paramos projektas nukentėjusiems Ukrainos žmonėms

Atgal

Vienybės ir paramos projektas nukentėjusiems Ukrainos žmonėms

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė, globojo gruodžio 15d. vykusį paramos koncertą Lietuvos Valdovų rūmuose - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų Rūmuose.

Apie projektą.Jungtinis žinomų Ukrainos dainininkių seserų Telniuk ansamblio ir lietuvių menininkų koncertas “Šėlsta ir gaudžia Dniepras platusis” paskelbė ilgalaikės palaikymo akcijos pradžią. Gabūs menininkai dosniai dalijosi savo laiku ir talentu Ukrainos nukentėjusiesiems paremti. Projekto įkvėpėja – Veronika Povilionienė. Renginį prodiusavo asociacija “Ars libera”.

Koncertai jau įvyko:
Gruodžio 14d. – Karininkų įgulos ramovėje Kaune;
Gruodžio 15d. – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose Vilniuje.

Gruodžio 15d. koncertą iš Valdovų rūmų tiesiogiai transliavo LRT Kultūra, per LRT Lituanica vyko tiesioginė transliacija visame pasaulyje. Koncertą tiesiogiai retransliavo Ukrainos nacionalinė televizija ir pristatė Ukrainos 5-asis kanalas. Koncertų Vilniuje ir Kaune metu aukų dėžutėse buvo surinkta 1 838,60 €.

Jungtiniuose koncertuose grojo seserų Telniuk ansamblis su ukrainiečių violončelininkų trio, Veronika Povilionienė su „Blezdinga“, Lietuvos kariuomenės orkestras, Petras Vyšniauskas su sūnumi Dominyku, gitaristas Robertas Semeniukas ir senovines ukrainiečių dainas dainuojantis kvartetas. Vakaro vedėjai - rašytojas ir režisierius Alvydas Šlepikas, aktorius Rimantas Bagdzevičius. Kartu dalyvavo ir V. Stuso sūnus Dmytro, T. Ševčenkos muziejaus direktorius, ir signataras V. Povilionis.

Koncerto vaizdo įrašas:

Ši gyvybiškai svarbi nūdienos aktualija yra ne tik sugrįžimas į bendrą ir gerokai primirštą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tautų erdvę, ištiktą karo grėsmės, bet kartu ir dramatiška XXa. istorija, kai Mordovijos lageryje gimusi ukrainiečių poeto Vasilio Stuso ir lietuvio signataro Vidmanto Povilionio draugystė, jų nenugalimas laisvės troškimas ir žūtbūtinė šių dienų ukrainiečių kova už mūsų visų laisvę, talentingų seserų Telniuk dueto kūrybos dėka virto brandžiu sumanymu, kurio dalį išgirsime ir Lietuvoje.

Parama bus skirta karo suluošintiems žmonėms, netekusiems rankų ir kojų, šiuo metu besigydantiems Dniepropetrovsko ligoninėje.

Partneriai: Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Lietuvos Respublikos kariuomenė, LRT, Nacionalinis muziejus - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai, Kauno karininkų ramovė, Ukrainos ambasada ir gausus būrys savanorių.

Projekto naujienas galite sekti Facebook.