Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Vieno dolerio akinukai

Atgal

Vieno dolerio akinukai

Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis daugiau nei 150 mln. žmonių visame pasaulyje kasdien kenčia nuo regos sutrikimų ir negali įsigyti akinių. Vaikai negauna kokybiško išsilavinimo, suaugusieji negali dirbti ir išlaikyti savo šeimų. Ar esi susimąstęs, kaip pasikeistų tavo pasaulis, jei turėtum regos sutrikimų ir neturėtum galimybių įsigyti akinių?

Nevyriausybinė organizacija OneDollarGlasses arba VienoDolerioAkinukai nori suteikti šiems žmonėms šansą gyventi pilnavertį gyvenimą, o mes norime pakviesti jus prisidėti!

VienoDolerioAkinukai nėra tik skambus pavadinimas – kiekvienos ilgaamžių, individualizuotų akinių poros gamybos medžiagoms tenka šiek tiek mažiau nei 1 doleris. Šis devintus metus skaičiuojantis projektas nėra įprastinės labdaros dalybos – tai tvari ir ilgalaikė investicija į bendruomenę, sukuriant darbo vietas, apmokant vietinius darbuotojus teikti visapusišką paprastą ir finansiškai tvarią oftalmologinę priežiūrą.

Projektas vystomas tik ten, kur reikia labiausiai – itin vargingose šalyse ar regionuose, kur žmonių pajamos dažnai nesiekia vieno dolerio per dieną. Šiuo metu šalių sąraše yra Peru, Bolivija, Brazilija, Burkina Fasas, Indija, Kenija, Malavis, Mianmaras ir Etiopija. Kiekvienas paaukotas euras nukeliaus į naujausią projekto šalį – Kolumbiją, Boyaca regioną, kuriame net 150 tūkst. žmonių turi regos sutrikimų. Daugybė iš jų yra vaikai, deja, kurių dauguma jų neturi galimybės gauti oftalmologinės priežiūros ar įsigyti net pačių paprasčiausių akinių. Paaukoti penki eurai šiame projekte turi magiškų galių, jie taps mini stebuklu vieno vaiko gyvenime – galimybe geriau matyti pasaulį, mokytis ir tobulėti!

Dažnas klausimas – kodėl prisidėti prie projekto, kuris vykdomas ne mūsų šalyje. Lietuvoje turime kompleksinių problemų, bet tuo pačiu ir daugybę puikių žmonių ir resursų joms spręsti. Mes turime pažangią visiems prieinamą sveikatos apsaugos sistemą, kuo, deja, negali pasigirti suaugusieji ir vaikai Kolumbijos Boyaca regione.

Kiekviena auka prisidės prie konkrečios akinių poros, kurią gavusiam vaikui jo gyvenimas reikšmingai pasikeis! Puikus jausmas taip lengvai padaryti tokį didelį pokyti – prisidėk prie pokyčių!