Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Vienišumas tęsiasi ilgiau nei karantinas

Atgal

Vienišumas tęsiasi ilgiau nei karantinas

Vyrui atgulus į ligos patalą visą laiką skyriau jo slaugai. Galiausiai prieš kelerius metus pačiai stipriai sušlubavo sveikata, todėl su dideliu skausmu išleidau savo meilę į slaugos namus. Likau viena su savo gėlėmis, radiju ir Raudonojo Kryžiaus savanore Lina.

Praėjusį pavasarį, kai žinios darėsi vis grėsmingesnės, išsigandau, kad ji nebegalės manęs lankyti. Bet jau pirmąją karantino dieną sulaukiau Linos skambučio. Kaip visada paklausė apie mano savijautą ir nuotaiką, ar turiu reikiamų vaistų bent dviems savaitėms į priekį ir maisto. Negalėjau patikėti, kad svetimam žmogui gali taip rūpėti, kaip aš jaučiuosi. Linos skambučio sulaukdavau bent kas antrą dieną, kalbėdavomės apie... viską.

Vasarą, atšaukus karantiną Lina telefonu pasakė, kad atvyksta manęs aplankyti. Iš džiaugsmo net šūktelėjau! Nekantravau jai parodyti savo pražydusias gėles. Vos susitikusios stipriai apsikabinome ir susigraudinome. Nemoku apsakyti, kaip buvau jos pasiilgusi.

Kai susirgusiųjų skaičiai pradėjo augti vėl – išdrįsau paskambinti Linai ir paklausiau, ar ji bus su manimi? Ji pasakė taip, o man – daug ramiau, jaučiu, kad turiu ypatingą draugę.

Močiutė Stefanija (82 metai)

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programa „Šilti apsilankymai“ jau trejus metus stengiasi ieškoti gilaus emocinio ryšio ir bendravimo kokybės su vienišais vyresnio amžiaus žmonėmis. Norima, kad jie jaustųsi pilnaverčiais mūsų visuomenės nariais, vėl norėtų rūpintis savimi ir įsilieti į bendruomenės gyvenimą.

Ne pandemijos metu savanoriai reguliariai lanko senelius jų namuose, su jais bendrauja, eina pasivaikščioti, kartu užsiima abiem įdomia veikla. Savanoriai dalinasi vertinga informacija, kaip rūpintis emocine ir fizine sveikata, skatina išmokti vertingų įgūdžių, išnaudoti bendruomenės teikiamas jiems svarbias paslaugas, padeda buitinėse situacijose.

Karantino metu seneliai sulaukia reguliaraus emocinio palaikymo dažnesniais ir ilgesniais pokalbiais telefonu, ranka rašytais laiškais, staigmenomis. Raudonojo Kryžiaus savanoriai pagal poreikį saugiai pristato maisto produktų ar vaistų, suteikia reikalingą informaciją, kaip apsisaugoti nuo viruso, rūpintis sveikata, padeda rasti sprendimus sudėtingose situacijose.

Projekto metu:
• Užtikrinsime individualią pagalbą lankomiems vyresnio amžiaus žmonėms: reguliarūs pokalbiai, pagalba sprendžiant buitinius klausimus, palydėjimas iki gydymo įstaigų ar bendruomenės renginių, pagalba užsiimant veiklomis, naudingų įgūdžių ir savistabos skatinimas, esant sudėtingiems atvejams – profesionali psichologų pagalba.
• Rūpinsimės savanoriais: tobulinsime savanorių paruošimą, dar daugiau dėmesio skirsime pirmosios psichologinės pagalbos įgūdžiams stiprinti, rūpinsimės savanorių emociniu palaikymu, stiprinsime bendruomenę.