Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Vienintelė saugi vieta

Atgal

Vienintelė saugi vieta

Dažnas vaikas kiekvieną dieną patiria psichologinį, fizinį ar net seksualinį smurtą iš savo tėvų ar senelių, todėl net ir gražiausios metų dienos virsta mūšio lauku. Vaikai nebesišypso – jie bijo ir gyvena viltimi, kad netrukus viskas pasikeis.

Austėjos vienintelė saugi vieta

„Devynerių Austėja (vardas pakeistas) kiekvieną dieną su baime iš mokyklos eina namo. Ji nežino, kas tądien jos laukia… Tėvai kasdien vartoja alkoholį: tėčio Austėja nėra mačiusi blaivaus ir nerėkiančio, o mama neretai išeina iš namų ir negrįžta net po keletą savaičių. Skurdžiuose namuose kasdien vyksta amžinas karas – niekada negali žinoti, kada į tave atskries butelis, būsi aprėktas ar sumuštas. Todėl mergaitė vos grįžusi bėga į prie virtuvės esantį sandėliuką ir stengiasi iš jo nekišti nosies – tik tokiu būdu ji gali būti nematoma, neužkliūti tėvams ir išgyventi dar vieną baimės ir nerimo kupiną naktį.

Austėjai mokykloje sekasi sunkiai: ji dažnai žiūri į vieną tašką, negeba išlaikyti dėmesio, dažnai išsigąsta ir susigūžia. Ji kartą per savaitę lankosi pas psichologę ir tik visai neseniai papasakojo, kad bijo užaugti ir nenori gyventi tokiame pasaulyje. Mergaitė mano, kad visi suaugusieji yra pikti, skriaudžia vaikus ir jų nekenčia.“

Mes – SOS vaikų kaimai – esame didžiausia šeima Lietuvoje, besirūpinanti 1000 vaikų ir padedanti jiems turėti galimybę džiaugtis vaikyste. Siekiame kiekvienam mūsų šalies vaikui sukurti aplinką, tinkamą saugiai augti ir formuotis: šeimoje, bendruomenėje ir visuomenėje. Mums svarbu ne tik aprengti ir pamaitinti vaiką, bet ir užtikrinti saugų ir laimingą jo gyvenimą. Tam, kad vaikas būtų atviras pasauliui ir turėtų svajonių, svarbu laiku suteikti reikalingą specialistų – psichologų, logopedų, kaniterapeutų, pedagogų – pagalbą.

Tik su Jūsų pagalba galime sukurti geresnę vaikų ateitį

Kiekvienam vaikui yra reikalinga individuali ir, svarbiausia, nuosekli bei nepertraukiama specialistų pagalba. Tik užtikrinus, kad vaikui laiku bus suteikta visa reikalinga pagalba, galima tikėtis, kad užaugs drąsi, savimi pasitikinti ir emociškai stabili asmenybė.

Surinkus 14 500 eur, bus suteikta ši parama

Jūsų dėka, vaikams bus suteikta 300 specialistų valandų. 130 kartų vaikai galės lankytis pas psichologus, 270 kartų apsilankyti terapijose. Vaikams, kurie buvo skriausti ne vieną kartą, reikia pastovios ir reguliarios specialistų pagalbos. Tik su specialistu pagalba vaikai vėl galės išmokti pasitikėti suaugusiaisiais, tikėti savimi ir nebijoti gyventi.