Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Vaikų dienos centras – vieta saugiai augti

Atgal

Vaikų dienos centras – vieta saugiai augti

Nevyriausybinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ visoje Lietuvoje kuruoja beveik 50 vaikų dienos centrų. Jų duris kasdien praveria beveik 900 vargingiau gyvenančių šalies ir beveik 100 į Lietuvą emigravusių Ukrainos šeimų vaikų.

Ką vaikui duoda vaikų dienos centras?

Kažkam tai yra vieta tą vienintelį kartą per dieną suvalgyti sočius pietus. Kitam – sulaukti pagalbos ruošiant namų darbus. Trečiam vaikui tai saugi erdvė pabūti bei susitikti su bendraminčių bičiulių būriu. Vaikų dienos centre vaikams taip pat vyksta muzikos terapijos, dailės užsiėmimai, robotikos ar kitokie būreliai, sulaukiama kviestinių svečių, savo istorijomis įkvepiančių norėti, svajoti, tikėti ir tikslų siekti. Vaikai vyksta į edukacijas, ekskursijas į kitus šalies miestus, dalyvauja vasaros stovyklose.

Vaikų dienos centrų vadovės sau kelia vieną tikslą – vaikų dienos centras vaikams turi pirmiausia asocijuotis su šeima. Tokia, kurioje jie yra saugūs, pastebimi, girdimi. Kurioje kasdien būtų augama ir vis labiau jaučiamas pokytis į gera, transformacija. Į šią šeimą įeina ne tik vaikų dienos centrų darbuotojai ir juos lankantys vaikai, bet ir jų tėvai, artimieji, mokytojai. Visi, su kuo tik vaikas bendrauja ir kurie jam yra reikalingi bei svarbūs. Didžiausia dovana – kai vaikas prieina, apkabina ir nuoširdžiai pripažįsta, kad dienos centre jis ne tik gali pavalgyti, bet ir jaučiasi čia geriau nei namie.

„Mūsų centras yra visapusiškai nuostabi vieta. Čia mes taip draugaujam, kad esam kaip šeima. Mokytoja – pati nuostabiausia, kokią tik galim turėti. Žinokite nė kiek nemeluoju, ji geriausia mūsų draugė, pašnekovė ir klausytoja. Turime daug popieriaus, guašo, akvarelės, daug kuriame ir piešiame. Turime net poilsio zoną – sofutę, ant kurios, atlikę visus namų darbus, prisėdame ir galime išsipasakoti. Tai man labai svarbu“, - pasakojo viena iš centą lankančių mergaičių.

Mes kviečiame Jus tapti mūsų didelės šeimos dalimi. Tam, kad vaikų dienos centras kokybiškai ir nenutrūkstamai funkcionuotų, reikalinga visų mūsų parama. Padėkite mums pasirūpinti vaikais, kuriems reikia pagalbos ir palaikymo saugiai augti, o šeimoms lengviau pakelti tėvystės iššūkius.

Kartu ženkime dar vieną žingsnį už vaikų ateitį!

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis