Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Vaikas neturi augti vienas

Atgal

Vaikas neturi augti vienas

Asta su savo mama gyveno septynerius metus, tačiau per tą laiką niekada nejautė, kad mama ją myli, niekada negirdėjo, kad ji jai reikalinga. Mergaitė augo viena, o savo mažoje širdelėje talpino vienintelį norą - tapti geriausia mamos drauge ir leisti laiką kartu. Metams bėgant, nesulaukus mamos dėmesio, ji pradėjo save kaltinti, nuolat jautėsi atstumta. Per tuos metus mergaitė išbandė viską: stengėsi niekada neverkti, tvarkyti namus, visada būti namie, nieko neprašyti. Šiandien mergaitei 12 metų. Jau ketverius metus Asta gyvena SOS vaikų kaime, tačiau tiki, kad kada nors jos mama ją pamils ir sako: „kad mano mama serga, jai netrukdysiu ir leisiu pasveikti“. Mergaitė tikisi, kad ateityje jos bus kartu.

SOS vaikų kaimų paramos fondas rūpinasi vaikais Lietuvoje ir kitose 134 pasaulio šalyse. Lietuvoje pagalba teikiama 1000 – čiui rūpesčio ir globos stokojančių vaikų, kad savo šalyje jie jaustųsi saugūs, turėtų namus ir mylinčią šeimą.

Pasaulyje yra per daug vienišų vaikų: kai kurie jų neturi jokio artimo žmogaus ir auga vieni, kitus paliko vienas ar abu tėvai, treti gyvena dideliame nepritekliuje, kuris ydingai formuoja vaiko supratimą apie jį supantį pasaulį. Visų mažų vaikų ir jaunuolių, kurie auga be tėvų meilės ir rūpesčio, ar yra palikti vieni - ateitis yra grėsminga.

Rūpinamės, kad savo šalyje vaikai augtų saugiuose namuose, dirbame ne tik su vaikais, bet ir jų tėvais, atkakliai padedame spręsti tėvų įgūdžių stoką, teisines ar sveikatos problemas, siekiame, kad tėvai įsidarbintų. Į mūsų akiratį patekę vaikai lanko dienos centrus, išmoksta rašyti, skaityti, gaminti valgyti, gauna paramą daiktais ir psichologinę pagalbą.

Atlikome tyrimą, kurio išvada tokia: 1 iš 10 vaikų negali atsakyti į klausimą, kas jiems yra mamos ar tėčio meilė, rūpestis.

SOS vaikų kaimai turi 4 dienos centrus: Vilniuje, Alytuje, Pivašiūnuose ir Šiauliuose. Dienos centre vaikai gauna visą reikiamą pagalbą, ji teikiama ne tik vaikui, bet ir tėvams. Kiekvieną dieną dienos centrus lanko apie 100 vaikų.

Deja, dienos centruose labai trūksta papildomų terapijų, mokymų ir specialistų konsultacijų, kurios padėtų pakeisti tokius tyrimo rezultatus. Papildomoms veikloms reikalinga 43 366 eurų suma. Vienam vaikui skiriant vos 50 eurų per mėnesį.