Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

VMG mokykla

Atgal

VMG mokykla

Kviečiame prisijungti prie socialinės atsakomybės projekto „VMG mokykla“ ir įgyvendinti Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos moksleivių svajonę – mokytis modernioje ir draugiškoje aplinkoje.

Alytuje įsikūrusioje mokykloje yra kulinarijos klasė, tačiau per 24-erius metus ji visiškai „nusidėvėjo“ (nuotraukos apačioje). Patalpos dydis 52 kv.m. – tai viena didžiausių kulinarijos klasių Lietuvoje ir joje galėtų vykti tikri kulinarijos stebuklai. Deja...

Alytaus Likiškėlių mokykloje mokosi 412 moksleivių. Kulinarijos pamokos vedamos 5-10 klasių moksleiviams. Pedagogai ir moksleiviai – be galo entuziastingi ir nuostabūs bei laukiantys stebuklo... Gruodžio 12 dieną ši mokykla švęs 25-erių metų jubiliejų. Moderni „VMG mokykla” kulinarijos klasė būtų geriausia dovana šiai mokyklai.

Šios kulinarijos klasės įrengimui (apdailos medžiagos, santechnika, elektra) ir baldams reikia apie 8,7 tūkstančių eurų. Buitine technika aprūpina projekto rėmėjai UAB „Pretendentas“, remontą klasėje nemokamai darys Alytaus profesinio rengimo centro moksleiviai.

Tai bus trečioji „VMG mokykla“ kulinarijos klasė. Pirmosios dvi modernios „VMG mokykla“ kulinarijos klasės jau įrengtos Pabradėje ir Klaipėdoje.

Apie projektą. „VMG mokykla“ – tai tęstinis socialinės atsakomybės projektas, kurio tikslai: vaikų sveikatinimas ir edukavimas sveikos mitybos klausimais, kulinarinių klasių šalies mokyklose įrengimas – vaikai nusipelnė modernios, saugios ir juos skatinančios aplinkos, taip pat vienas projekto tikslų – specialus nemokamas sveikų receptų ir patarimų vadovėlis-gairės visoms šalies mokykloms, kulinarijos pamokos ir kita švietėjiška veikla bendradarbiaujant su mokyklų bendruomenėmis. Projekte dalyvauja 41 tūkstantis šalies moksleivių iš 88 šalies mokyklų, daugiau nei dešimtyje iš šiame projekte dalyvaujančių mokyklų nėra kulinarinės klasės, o šio privalomo dalyko dėstoma tik teorinė dalis. Visų projekte dalyvaujančių mokyklų sąrašą galite rasti čia.

Vidutiniškai vienai klasei mokykloje įrengti reikia apie 11,5 tūkstančių eurų. Mokyklų, kuriose bus įrengiamos „VMG mokykla“ kulinarijos klasės, atrankos kriterijai ir prioritetai:
1. mokykloje nėra kulinarijos klasės arba yra, bet būklė kritinė;
2. jei regione, rajone, mieste yra kelios tokios mokyklos, prioritetas – didžiausias moksleivių skaičius mokykloje;
3. jei yra rėmėjas, kuris skiria paramą moderniai “VMG mokykla” kulinarijos klasei įrengti konkrečiai mokyklai.

Apie organizatorius. Naujasis VMG socialinis projektas įgyvendinamas drauge su LR Švietimo ir mokslo ministerija, šalies savivaldybėmis ir mokslo skyriais, mokyklomis, verslo įmonėmis ir verslo socialinės atsakomybės projektus vykdančia VšĮ „Atsakingas verslas“. Šis projektas nėra remiamas jokių fondų, valstybinių institucijų.

Prie socialinės atsakomybės projekto galima prisidėti ir įsigyjant VMG kulinarijos žurnalą-albumą (1 litas nuo kiekvieno parduoto žurnalo bus skirtas šiam projektui).