Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

VIVA chemija!

Atgal

VIVA chemija!

Degantis laužas... klasėje per chemijos pamokas. Kaip tai padaryti saugiai arba kaip uždegama meilė chemijai?

Vilniaus Valdorfo mokykloje dalykų mokoma pagal programas, kurias mokytojai rengia naudodamiesi kitų šalių Valdorfo mokyklų programomis ir patirtimi, atsižvelgdami į mūsų šalies kultūrinę aplinką, pedagogines tradicijas, laikmečio dvasios keliamas užduotis. Lietuvoje Valdorfo mokyklos veiklą reglamentuoja Netradicinio ugdymo koncepcija ir Valdorfo pedagogikos koncepcija.

Mūsų mokyklos istorija prasidėjo 1995 metais, kai buvo suburta pirmoji Valdorfo pedagogikos klasė su 16 mokinių. Kiekvienais metais, prisidedant naujai pirmokų klasei, mokykla pamažu išaugo iki pilnos vidurinės mokyklos. 2013 m. rugsėjį į mokyklą rinkosi beveik 300 mokinių. Per 19 savo gyvavimo metų mokykla yra išleidusi penkias abiturientų laidas. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Apie projektą. Vilniaus Valdorfo mokykla yra nevalstybinė, todėl negauna ūkinių lėšų iš Vilniaus miesto savivaldybės. Senas sovietinio vaikų darželio patalpas, kuriose įsikūrusi mokykla, yra būtina rekonstruoti. 2012-2014 m. bendruomenės tėvų lėšomis ir Europos Sąjungos paramos dėka rekonstruotas vienas mokyklos korpusas. Tačiau galutinai įrengti visas mokyklos patalpas, kurios būtų pritaikytos mokymosi procesui, lėšų nepakako.

Dabartinė mokyklos aktualija ir šių metų prioritetas – chemijos kabineto įrengimas. Šis projektas išskirtinis, nes mokyklos tėvų bendruomenė pati aktyviai ieško sprendimų, kaip pagerinti mokymosi sąlygas savo vaikams. Projektą planuojame pabaigti iki kitų mokslo metų pradžios.

Surinkta parama bus skirta įsigyti:
• Demonstracinį stalą;
• Stalus mokiniams, kurie tinka chemijos praktikos darbams;
• Nuotėkų surinkimo įrangą;
• Matavimo priemones (analitinės ir mokomosios svarstyklės, areometrai, termometrai, smėlio laikrodžiai);
• Periodinę elementų lentelę ir kt.