Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Už vaikystę 2020

Atgal

Už vaikystę 2020

Mažojo Gabrieliaus gyvenimo istorija sudėtinga. Jį auginanti ir globojanti močiutė Jurgita yra tėčio mama. Tėtis – šiandieną 23-jų metų vyras, turįs negalią, irgi savarankiškai gyventi negali.

Kur berniuko mama niekas nežino. Pagimdžiusi Gabrielių, gyveno su kitu draugu, augino mažylį kaip mokėjo iki 8 mėnesių. Kartą neblaivūs Gabrieliaus mama su naujuoju draugu ir berniuku patyrė avariją po kurios mažylis pateko į globos namus. Iš jų berniuką auginti pasiėmė tėčio mama.

Turi Gabrielius ir 17-metę tetą, kuri jį labai myli, ir senelį, kuris rūpinasi šeima, dirbdamas tolimųjų reisų vairuotoju. Išvažiavimų nėra daug, kartais iš vienos senelio kelionės tenka kelis mėnesius išgyventi. Bet sutaupo šeima pinigų nuvežti Gabrielių papildomai ir pas privatų kineziterapeutą.

Po intensyvios kineziterapinės priežiūros ir mankštų jis labai sustiprėjo, padarė neįtikėtiną pažangą. Tad, suteikiant papildomas sąlygas Gabrieliui gydytis, galima būtų tikėtis dar geresnių rezultatų.

Taip pat Gabrieliaus šeima svajoja apie gėlo vandens gręžinį prie namų, kad kasdien nereikėtų eiti pas kaimynus prašyti vandens gaminti maistui ar tiesiog atsigerti. Turėdama gręžinį, savo pastangomis šeima įsirengtų dušą ir galėtų praustis bei skalbti rūbus ne lietaus ar prūdo, o švariu vandeniu.

Gabrieliaus šeima – viena iš daugelio, kurioms organizacija „Gelbėkit vaikus“ padeda. Beveik 20 tūkst. vaikų mūsų šalyje auga sudėtingomis sąlygomis, nuolat patiria nepriteklių, skurdą. Kai kurioms šeimoms, tokioms, kaip Gabrieliaus, dar sunkiau. Kasdien tėvai ar globėjai turi rasti stiprybės ir lėšų pasirūpinti sunkiai sergančiu ar negalią turinčiu vaiku. Daugelis šeimų nuoširdžiai rūpinasi savo vaikais, tačiau ne visada pajėgia susidoroti su užgriuvusia nelaime, skurdu ar sunkiomis gyvenimo sąlygomis. Kartais reikia visai nedaug – palaikymo ir minimalios pagalbos, kad šeimos ir jose augančių vaikų situacija žymiai pagerėtų ar net iš esmės pasikeistų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ siekia užtikrinti laimingą ir saugią vaikystę, suteikdama individualią paramą labiausiai pažeidžiamoms Lietuvos šeimoms bei plėtodama vaikų dienos centrų, kurie teikia nemokamas paslaugas vaikams ir šeimoms, tinklą.

Beveik pusšimtyje organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kuruojamų vaikų dienos centrų vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, šiltą ir švarią erdvę, kur paruošti pamokas, nusiprausti, išsiskalbti drabužius. Dienos centruose vaikai susiranda draugų, kartu žaidžia, mokosi, bendrauja, išmoksta pasirūpinti savimi, megzti sveiką santykį su aplinka. Su vaikais dirba kvalifikuoti socialiniai darbuotojai ir, reikalui esant, psichologai. Vaikų dienos centrai vaikams padeda likti su savo šeimomis ir nepakliūti į globos įstaigas.

Paaukokite, prisidėkite prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ darbų dėl Lietuvos vaikų!