Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Už vaikystę 2017

Atgal

Už vaikystę 2017

Nedidelės keturių kambariukų trobelės duris mums atidaro Vilma – dar jauna, tačiau jau žilstelėjusi septynių vaikų mama. Ant lovos krykštauja du mažiukai. Vilma prisėda – jai dažnai sukasi galva dėl prieš dvejus metus aptikto auglio galvoje. „Paskutiniu momentu galva pradėjo suktis: būna eini, eini ir kažkaip šonan meta. Nuvažiavau pas daktarę, ji man davė siuntimą į Vilnių galvą peršviesti ir tada man rado auglį galvoje “, – pasakoja Vilma. Ji sako, kad auglys nepiktybinis, tačiau problemų sukelia daug, o net ir po operacijos gali ataugti. „Nemalonu, kai galvą užima, visą taip suima. Tai aš viena kai namie būnu, tai viską neskubėdama darau, po truputį“, – kalba moteris. Čia į trobą užeina Vilmos vyras Saulius su penkiais berniukais, kuriuos parsivežė iš mokyklos. Vyras nusiteikęs džiaugsmingai, sako, kad tik žmonos sveikata neramina: „Sunkiausia dėl žmonos sveikatos”.

20 metų vedusių Vilmos ir Sauliaus buitis skurdi: mažoje keturių kambarėlių, įskaitant ir virtuvę, trobelėje, gyvena devyni žmonės. Vietos mažai, trobelei jau verkiant reikia remonto, tačiau šeima nesiskundžia: „Viskas gerai dabar, aš džiaugiuosi. Su vaikais bėdų nėra. Jie – tikras džiaugsmas. Aišku, pinigėlių visada trūksta, bet nėra taip, kad valgyt neturėtume ko, nebadaujame“, – sako Saulius, dirbantis traktorininku, tačiau dabar besidarbuojantis namuose, padeda sergančiai Vilmai su vaikais.

Nors Saulius su Vilma ir labai darbštūs, tačiau pinigėlių vis tiek trūksta. Saulius su traktoriumi pas ūkininkus padirbėja, kartais ir oficialiai įsidarbina – jis nevengia darbo, nesidžiaugia, kad iš pašalpų gyvena. Tik tiek, kad su tokiu pulku vaikų išgyventi yra sunku. Kiekvieną sezoną praktiškai reikia septynių porų batų. Gerai, būna kai kurie išaugtiniai, bet ir susidėvi tie batai. Vis tik nors pinigų čia ir nedaug, tačiau meilės tikrai apstu: Vilma labai stengiasi, vaikai visą laiką švarūs. Jų buitis labai kukli, bet meilės vaikams yra labai daug, vaikai yra mylimi, jie labai svarbūs. Saulius su vyresnėliais svajoja namus susiremontuoti: pradėjo statyti priestatą, žiemą planuoja trobelės vidų perdažyti. Tvarto stogas griūva, o jame karvės ir kiaulės glaudžiasi, stogą keisti reikia. Darbo rankų užtenka, bet taip labai trūksta pinigų statybinėms medžiagoms…

Šiuo metu Lietuvoje beveik 20 tūkst. vaikų, augančių sudėtingose sąlygose, nuolat patiria nepriteklių, skurdą, jų tėvai neturi darbo, kai kurie girtauja. Kiekvieną dieną šie vaikai patiria socialinę atskirtį: jie ne visada gali nueiti į mokyklą, neturi švarių drabužių. Jie nežino, kas yra nerūpestinga vaikystė. Daugelis šeimų nuoširdžiai rūpinasi savo vaikais, tačiau ne visada pajėgia susidoroti su užgriuvusia nelaime, skurdu ar sunkiomis gyvenimo sąlygomis. Kartais reikia visai nedaug – palaikymo ir minimalios pagalbos, kad šeimos ir jose augančių vaikų situacija iš esmės pasikeistų. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ siekia užtikrinti laimingą ir saugią vaikystę, suteikdama individualią paramą labiausiai pažeidžiamoms Lietuvos šeimoms bei plėtodama vaikų dienos centrų, kurie teikia nemokamas paslaugas vaikams ir šeimoms, tinklą.

Vaikų dienos centrai užtikrina pagrindinius vaiko maitinimo, priežiūros, ugdymo, mokymo, tinkamo socialinio orientavimo ir adekvataus asmens tapatybės suvokimo pagrindus. Vaikų dienos centrai pagalbą vaikams teikia nuo 1996 m. Iš viso Lietuvoje veikia 35 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kuruojamų vaikų dienos centrų.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis