Nors Saulius su Vilma ir labai darbštūs, tačiau pinigų jiems vis tiek trūksta. Saulius pavasarį, vasarą ir rudenį su traktoriumi pas ūkininkus padirba, kartais, kai tik pasitaikpo galimybė, ir oficialiai įsidarbina. Vyras nevengia darbo, nesidžiaugia gyvenimu iš pašalpų. Vis dėlto, šeimai su pulku vaikų išgyventi yra sunku. Kiekvieną sezoną vaikams reikia batų, drabužių. Gerai, būna ir kai kurie išaugtiniai, šeima neturi didelių reikalavimų, tačiau rūbai, o ypač batai, susidėvi ir vaikams jų reikia vis naujų. Nors pinigų šeima turi nedaug, meilės tikrai apstu. Vilma labai stengiasi palaikyti tvarką ir švarą namuose, rūpinasi mažųjų asmens higiena. Šeimos buitis labai kukli, bet vaikai yra mylimi ir svarbūs. Saulius su vyresnėliais svajoja susiremontuoti namus: pradėjo statyti priestatą, žiemą planuoja trobelės vidų perdažyti. Tvarto, kuriame šeimos karvės ir kiaulės glaudžiasi, stogas griūva tad jį reikia keisti. Darbo rankų šeimai užtenka, bet labai trūksta pinigų būtiniausioms statybinėms medžiagoms.
Tokių šeimų kaip Sauliaus ir Vilmos, Lietuvoje – tūkstančiai. Beveik 20 tūkst. vaikų mūsų šalyje auga sudėtingomis sąlygomis, nuolat patiria nepriteklių, skurdą, jų tėvai neturi darbo, kai kurie net girtauja. Kiekvieną dieną nelaimingiausių šeimų vaikai patiria socialinę atskirtį: jie ne visada gali nueiti į mokyklą, neturi švarių drabužių, jie nežino, kas yra nerūpestinga vaikystė. Daugelis šeimų nuoširdžiai rūpinasi savo vaikais, tačiau ne visada pajėgia susidoroti su užgriuvusia nelaime, skurdu ar sunkiomis gyvenimo sąlygomis. Kartais reikia visai nedaug – palaikymo ir minimalios pagalbos, kad šeimos ir jose augančių vaikų situacija iš esmės pasikeistų.
Organizacija „Gelbėkit vaikus“ siekia užtikrinti laimingą ir saugią vaikystę, suteikdama individualią paramą labiausiai pažeidžiamoms Lietuvos šeimoms bei plėtodama vaikų dienos centrų, kurie teikia nemokamas paslaugas vaikams ir šeimoms, tinklą.
Vaikų dienos centre vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, šiltą ir švarią erdvę, kur paruošti pamokas, nusiprausti, išsiskalbti drabužius. Dienos centruose vaikai susiranda draugų, kartu žaidžia, mokosi, bendrauja, išmoksta pasirūpinti savimi, megzti sveiką santykį su aplinka. Su vaikais dirba kvalifikuoti socialiniai darbuotojai ir, reikalui esant, psichologai. Vaikų dienos centrai pagalbą vaikams teikia nuo 1996 m. Iš viso Lietuvoje veikia 37 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kuruojami vaikų dienos centrai, kurie vaikams padeda likti su savo šeimomis ir nepakliūti į globos namus.
Paaukok, prisidėk prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ darbų dėl Lietuvos vaikų!