Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Už skaidrius ir sąžiningus Seimo rinkimus 2016

Atgal

Už skaidrius ir sąžiningus Seimo rinkimus 2016

Didelio masto balsų pirkimas rinkimų metu ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino aktyvius piliečius imtis prevencinių veiksmų. 2012 m. spalio mėn. startavo pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“, kuri suteikia galimybę visiems piliečiams patiems stebėti rinkimus ir užkirsti kelią balsų pirkimui rinkimų metu.

„Baltųjų pirštinių“ savanoriai jau stebėjo 2012 m. LR Seimo rinkimus, 2014 m. LR Prezidento ir Europos parlamento rinkimus, 2015 m. savivaldybių tarybų bei pirmuosius tiesioginius merų rinkimus ir visus po jų vykusius pakartotinius rinkimus.

Per 3 veiklos metus „Baltosios pirštinės“ subūrė ir apmokė daugiau nei 2000 savanorių tinklą visoje Lietuvoje, įgyvendino daugiau nei 200 susitikimų ir mokomųjų renginių regionuose, gavo daugiau nei 1300 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus.

Susitikusi su „Baltosiomis pirštinėmis“, Prezidentė sakė: „Užkirsti kelią perkamai demokratijai gali tik mūsų visų pilietiškumas. Skaidrūs rinkimai - kiekvieno mūsų atsakomybė. Jeigu norime sąžiningai dirbančios valdžios - netoleruokime balsų pirkimo, nesileiskime papirkinėjami. Susitelkime ir kartu kovokime už Lietuvą be politinės korupcijos".

Kviečiame visus neabejingus Lietuvos piliečius prisijungti prie „Baltųjų pirštinių" savanorių tinklo. Neturintys galimybių tiesiogiai dalyvauti „Baltųjų pirštinių" veikloje yra kviečiami prisidėti prie pilietinės iniciatyvos finansine auka.

Prisidėk kuo gali, tapk „Baltųjų Pirštinių” pilietinio judėjimo dalimi!