Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Už skaidrius ir sąžiningus Seimo rinkimus

Atgal

Už skaidrius ir sąžiningus Seimo rinkimus

Praėjusių Seimo rinkimų metu „Baltųjų pirštinių“ savanoriai stebėjo 1300 iš 2004 apylinkių. Padėk mums pasiekti visas rinkimų apylinkes per artėjančius 2020 m. Seimo rinkimus!

Aukodami suteikiate galimybę:

● visoje Lietuvoje pritraukti ir apmokyti kuo daugiau nepriklausomų rinkimų stebėtojų;
● stebėtojams laisvai judėti, važiuoti į kuo daugiau rinkimų apylinkių ir nuvykti į atokiausias bei problemines balsavimo vietas;
● aprūpinti visus mūsų stebėtojus reikalingomis saugumo priemonėmis.

Kodėl svarbi mūsų veikla? Lietuvoje vis dar kiekvienų nacionalinių rinkimų metu vykdoma šimtai pažeidimų tyrimų, skiriama šimtai įspėjimų ir baudų, pradedami baudžiamieji tyrimai, kandidatai šalinami iš sąrašų, svarstomas klausimas dėl rinkimų rezultatų bent vienoje apygardoje nepatvirtinimo dėl grubių teisės pažeidimų - pusei atvejų tenka vykdyti pakartotinį balsavimą.

Kas jau pasiekta?

• Per 8 veiklos metus stebėti visi 8 nacionaliniai rinkimai visose 60 savivaldybių;
• 2000+ savanorių tinklas;
• 500+ profesionalių nepriklausomų rinkimų stebėtojų kiekvienų rinkimų metu;
• 5300+ gautų pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus;
• Atsakingų institucijų (Vyriausioji rinkimų komisija, policija), žiniasklaidos ir visuomenės pripažinimas – „Baltosios pirštinės“ yra neatsiejama rinkimų dalis.

Kaip veikiame? Mūsų pagrindinė jėga – nepriklausomi rinkimų stebėtojai, akylai stebintys rinkimų procesą balsavimo vietose ir fiksuojantys galimus pažeidimus. Už jų stovi organizacijos biuro komanda, kuri organizuoja stebėtojų darbą, vykdo savanorių mokymus, nagrinėja gautus pranešimus apie galimus pažeidimus, rengia skundus ir siunčia Vyriausiajai rinkimų komisijai ar kitoms atsakingoms institucijoms, analizuoja surinktą informaciją bei teikia rekomendacijas rinkimų teisės ir įgyvendinimo tobulinimui.

Kviečiame prisidėti prie sąžiningų Seimo rinkimų užtikrinimo!