Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Ukrainos mokykla

Atgal

Ukrainos mokykla

Dėl Rusijos pradėto karo, iš Ukrainos pabėgo jau daugiau kaip 5 mln. gyventojų. Skaičiuojama, kad apie 20-30 proc. pabėgėlių – mokyklinio amžiaus vaikai, vien Lietuva jų priglaudė jau apie 15 tūkstančių.

Lietuvos ir kitų, pabėgėlius priimančių, šalių švietimo sistemoms tai – rimtas iššūkis, nes mokyklų galimybės greitai priimti daug naujų moksleivių – ribotos, tiek dėl kalbos barjerų, tiek dėl skirtingų ugdymo programų.

Tai keletą entuziastų paskatino ieškoti sprendimo, kaip užtikrinti, kad nuo karo bėgantys moksleiviai galėtų tęsti mokslus. Bendradarbiaujant su Ukrainos Vinicos mieste įsikūrusia gimnazija Artivon-Delfin ir švietimo startuoliu „Digiklasė“, Mantas Stonkus ir Mantas Vaitiekūnas įkūrė VšĮ „Ukrainos mokykla“, kurios pagalba nuo karo bėgantys Ukrainos moksleiviai gali gauti galimybę nemokamai mokytis nuotoliniu būdu savo kalba ir su savo amžiaus bendrataučiais.

Pamokos nuotolinėje Ukrainos mokykloje vedamos 1-11 klausių mokiniams, atskiromis amžiaus grupėmis visiškai nemokamai. Jas veda atestuoti mokytojai iš Ukrainos, pagal Ukrainos moksleivių švietimo programą. Mokytojai nuotoliniu būdu pamokas vesti gali tiek iš Ukrainos, tiek iš bet kurios kitos pasaulio šalies.

Padėkime ukrainos moksleiviams toliau tęsti mokslus šiuo jiems ir taip sunkiu laikotarpiu!