Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Ugdykime ir padėkime siekti tikslų!

Atgal

Ugdykime ir padėkime siekti tikslų!

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ kuruoja 49 vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje, kuriuos kasdien aplanko apie 1000 vaikų, gyvenančių sunkumų patiriančiose šeimose. Dienos centruose vaikams suteikiama socialinė bei emocinė parama. Vaikai ir jų tėvai užmezga glaudų ryšį su socialiniu darbuotoju, kuris lydi vaiką gyvenimo kelyje: padeda jam mokytis, tobulinti savo gebėjimus ir nepalūžti užklupus sunkumams. Dienos centruose vaikai gamina maistą, valgo, paruošia pamokas, užsiima lavinamosiomis socialinėmis, meninėmis, mokslinėmis veiklomis. Dienos centrai yra svari pagalba šeimoms siekiant, kad vaikai nepatektų į globą ir būtų tinkamai ugdomi juos mylinčių tėvų.

„Sunkumų patiriantys vaikai dienos centrų aplinkoje atsiskleidžia, pajunta savo vertę. Darbuotojai labai stengiasi, kad į dienos centrą atėjęs vaikas patirtų sėkmę, nes daugeliu atvejų sunkumų patiriančiose šeimose augantiems vaikams trūksta paskatinimo siekti mokslo, sporto ar kitų gyvenimo aukštumų, šių vaikų gyvenime trūksta pagiriančių, motyvuojančių suaugusiųjų. Dėl to šie vaikai užsisklendžia ir mano, kad jei jau visi juos laiko blogais, tai nebėra prasmės stengtis elgtis gerai ar kažko siekti. Dienos centras šį požiūrį visiškai pakeičia. Atėjęs į vaikų dienos centrą, ėmęsis iniciatyvos ir, pavyzdžiui, draugams iškepęs blynų, vaikas pasijunta pačiu nuostabiausiu, nes niekas dienos centre tokių blynų nemoka kepti; labai pasistengęs ir sukūręs kažkokį meno kūrinėlį vaikas taip pat iš dienos centro socialinių darbuotojų gauna pagyrimą, paskatinimą kurti toliau. Taip vaikas pasijaučia įvertintas, pakyla jo savivertė, sužadinamas noras imtis iniciatyvos, svajoti. Dienos centras yra ta vieta, kurioje visi vaikai jaučiasi gerai“, – dienos centrų naudą vaikui apibendrina ilgametė „Gelbėkit vaikus“ kuruojamo Paparčių Šv. Juozapo vaikų dienos centro vadovė R. Kanclerytė.

Dienos centrus lankantiems vaikams labai trūksta kokybiškų lavinamųjų veiklų, padedančių atsiskleisti skirtingoms vaikų charakterio savybėms, jų pomėgiams ir talentams. Galėdami išbandyti skirtingas profesionaliai organizuotas edukacines veiklas, sunkumų patiriantys vaikai gali greičiau suprasti savo norus, įžvelgti norimą savo gyvenimo kryptį, nusistatyti trumpalaikius bei ilgalaikius savo gyvenimo tikslus ir, padedami socialinių darbuotojų, jų siekti.

„Nedidelio Lietuvos kaimelio dienos centre prieš beveik dešimtmetį susipažinau su talentingomis dvynukėmis, kurios svajojo kada nors gyvenime profesionalioje muzikos studijoje įrašyti dainą kaip tikros dainininkės. Vaikų dienos centrui padedant, joms pavyko šią svajonę įgyvendinti. Dabar dvynukės jau suaugusios, kuria savo gyvenimus ir sėkmingai dalyvauja įvairiuose televizijos muzikiniuose projektuose, o minėtojo vaikų dienos centro vadovė padeda užaugti kitiems centrą lankantiems vaikams – augina jau trečiąją miestelio kartą. Ji priima, palaiko ir tiki kiekvienu vaiku, kuris praveria vaikų dienos centro duris. Miestelyje dienos centras yra kultūros židinys, suburiantis šeimas ir visą bendruomenę. Veiklose vaikai skatinami imtis iniciatyvos, sulaukia įkvepiančių svečių, pamato sektinų pavyzdžių, išvažiuoja paviešėti – vaikų pasaulio ribos nesibaigia mažo miestelio ribomis“, – apie tai, kaip dienos centrų lavinamosios veiklos keičia vaikų gyvenimus pasakoja organizacjos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Projekto metu surinktos lėšos pavirs meno terapijos, robotikos, jojimo ir kitomis vaikams naudingomis bei įdomiomis lavinamosiomis veiklomis ir padės auginti motyvuotą, iniciatyvią, savo tikslų siekiančią Lietuvos jaunąją kartą net jei šiandien šių, „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų gyvenimo starto pozicijos yra kur kas žemesnės už jų bendraamžių.

Mes tikime kiekvieno Lietuvos vaiko galimybėmis. Patikėkite jomis ir jūs!

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis