Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Tūkstantis logopedo pamokų Saulytėms

Atgal

Tūkstantis logopedo pamokų Saulytėms

,,Sveiki, aš Laimutė. Mane geriausiai supranta mama. Bet labai norėčiau, kad suprastų ir kiti. Dėl to, aš labai stengiuosi, lankau logopedo pamokas. Tačiau mano mokytoja sako, kad jei tik turėčiau galimybę pas ją lankytis dažniau – rezultatų pasiektumėme daug greičiau. Tokių, kaip aš yra labai daug, vyresnių bei mažesnių ir mes visi norime kalbėti, norime būti suprasti” – Laima, 4 metai.

Laimai ir kitoms Saulytėms, gebėjimas kalbėti kaip ir kiekvienam žmogui yra būtinas siekiant savarankiško (ar bent dalinai savarankiško) gyvenimo. Moksliniai tyrimai, užsienio šalių patirtis, kai kurie sėkmingi Lietuvoje gyvenančių asmenų su Dauno sindromu atvejai, rodo, kad žmonės, turintys sindromą gali kalbėti labai gerai arba gerai, jeigu jų kalbiniai gebėjimai yra ugdomi. Žmonių su sindromu gebėjimą kalbėti dažniausiai apsprendžia jų artimųjų finansinės galimybės susimokėti už logopedo paslaugas.

Lietuvoje, priklausomai nuo regiono, mokamos logopedo paslaugos svyruoja nuo 10 iki 20 eurų už pamoką. Paramos dėka, „Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija“ turėtų galimybę finansuoti po 10 eurų už logopedo pamoką (priklausomai nuo įkainio, tai dengtų nuo 50% iki 100% kainos).

Kviečiame prisidėti prie projekto ir taip suteikti galimybę žmonėms su Dauno sindromu būti išgirstiems bei suprastiems!