Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Teisinė pagalba kiekvienam (2009.09-2010.09)

Atgal

Teisinė pagalba kiekvienam (2009.09-2010.09)

Teisės klinikos dėka užpildoma spraga Lietuvos teisinėje sistemoje – teikiama nemokama teisinė pagalba socialiai remtiniems asmenims. Surinkta parama buvo skirta tam, kad VU teisės klinikoje atliekančius praktiką studentus konsultuotų teisininkas profesionalas.

Nuo 2003 metų Teisės klinikoje teisinės konsultacijos kasmet suteikiamos apie 4 000 asmenų, neturintiems lėšų kvalifikuotai teisininko pagalbai. Net 38% besikreipusių į Teisės kliniką asmenų buvo pensininkai, 33% – šeimos, kurių pajamos mažesnės už valstybės remiamas, 23% – I ir II grupės neįgalieji, o likusius 6% sudarė daugiavaikės šeimos, politiniai kaliniai bei tremtiniai.

Apie projektą: Kiekvienam asmeniui svarbu žinoti, kad susidūrus su problemomis, jis gali gauti kvalifikuotą, greitą ir nuoširdžią pagalbą. Viena iš dažniausiai šiuo metu pasitaikančių problemų – dirbančių asmenų teisių pažeidimai. Į Teisės kliniką kreipiasi vis daugiau žmonių, kurie susiduria su neteisingu darbdavio elgesiu: nemokamas ar vienašališkai keičiamas darbo užmokestis, nesuteikiamas darbas, verčiama išeiti iš darbo ir pan. Teisės klinika, nemokamai teikdama teisines konsultacijas, siekia padėti tokiems asmenims.

Projekto tikslas – efektyvesnis teisinės pagalbos LR gyventojams teikimas. Projektu buvo siekiama užtikrinti greitesnį teisinės pagalbos suteikimą besikreipiantiems asmenims. Pastaruoju metu į Teisės kliniką kreipiasi itin daug asmenų, kuriems nebeužtenka pirminės teisinės pagalbos suteikimo (žodinės konsultacijos), bet reikia padėti parengti procesinius dokumentus teismui (dėl darbo užmokesčio išieškojimo, išlaikymo priteisimo ir pan.). Sprendžiant šiuos klausimus reikia daug daugiau dėmesio, žinių ir laiko. Dėl šios priežasties nebeužtenka esamų žmogiškųjų resursų ir į Teisės kliniką besikreipiantys asmenys yra priversti laukti eilėje, kuri šiuo metu jau yra ilgesnė nei vieno mėnesio trukmės. Laikotarpiu nuo 2009 m. spalio 1 iki 2010 m. spalio 1 d. nemokama teisinė pagalba suteikta daugiau nei 3000 asmenų. Iš jų daugiau kaip 50 procentų buvo teikiama antrinio pobūdžio teisinė pagalba (padedami parengti procesiniai dokumentai teismams).