Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus

Šypsenos, kurios padeda sveikti

Atgal

Šypsenos, kurios padeda sveikti

„Su Bronsonu užėjome į palatą. Mamai ant kelių sėdėjo kokių 4 metų mergaitė, šalimais rymojo rimta močiutė, o prie durų muistėsi labai susikaupęs tėtis. Visi buvo šiek tiek sutrikę dėl netikėto klounų pasirodymo. Ką daryti? Atmosfera buvo tokia nejauki ir kupina pasimetimo, kad galėjai ją tiesiog semti kąsniais. Paklausėme mergaitės vardo. Mama atsakė: Saulė. Išsitraukiau ukulėlę ir užgrojau. Su Bronsonu pradėjome dainuoti mergaitės vardą. Vos tik uždainavome kažkas atsitiko! Lyg būtų praplyšęs ilgai laikytas, stipriai prigrūstas ir tvirtai užveržtas lietaus debesis. Mama pradėjo verkti, paskui ir močiutė, bet keisčiausia buvo matyti kaip didelės ašaros rieda rimto tėčio veidu. Mums išeinant šypsojosi visi, o labiausiai Saulė. Jausmas buvo toks lyg būtume nuraminę besikaupiančią audrą”, – prisiminimais dalinasi gydytoja klounė Lelija.

Ši istorija – tai vienas iš daugelio mažų stebuklų, kurie nutinka vaikų ligoninėse apsilankius gydytojams klounams. Palatose atgimsta pasakų personažai, užklumpa linksmas muilo burbulų lietus, vaikai ir tėvai kartu su klounais dainuoja improvizuotas dainas, o kartais tereikia tyliai pasėdėti šalia pavargusio mažylio ar palaikyti už rankos laukiant nemalonios procedūros.

Toks žaismingas teatralizuotas bendravimas turi terapinį poveikį ir padeda mažiesiems pacientams greičiau sveikti. Klounų apsilankymai iškrauna įtampą palatoje – vaikai sutelkia dėmesį į atliekamus triukus, įsitraukia į kuriamą žaidimą – taip aplink vaiką sukuriamas kitas, saugesnis pasaulis. Su klounais mažieji gali bent trumpam pamiršti savo ligą ir tiesiog pabūti vaikais.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ gyvuoja 7-tus metus ir pradžiugino daugiau nei 70 tūkst. vaikų. Klounai vaikų ligoninėse lankosi ištisus metus:
• Vaikų ligoninėje Santariškėse Vilniuje – kiekvieną antradienį ir trečiadienį.
• Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje – kiekvieną pirmadienį.
• Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje – kas antrą savaitę ketvirtadieniais.
• Klaipėdos vaikų ligoninėje – kas antrą mėnesį.
• Taip pat vyksta į regionų gydymo įstaigas: Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Ukmergėje, Jonavoje, Kėdainiuose ir kt.

Per 2017 metus gydytojai klounai planuoja aplankyti daugiau nei 20 000 vaikų visoje Lietuvoje. Šypsenos ir juokas keičia ligoninės kasdienybę. Prisidėk!

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis