Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Šypsenos, kurios padeda sveikti!

Atgal

Šypsenos, kurios padeda sveikti!

„Tądien su Kazimieru lankėme vaikus Ortopedijos skyriuje. Skyriaus personalas mūsų paprašė, kad padėtume mažajai Orintai pasiruošti gan sudėtingai stuburo operacijai, kurios ji labai bijojo. Palatoje tvieskė saulės šviesa. Visa aplinka buvo akinamai balta, seselės kedeno patalus, o mažytė mergaitė gulėjo lovoje ir buvo ruošiama operacijai. Susižvalgėme su kolega ir be žodžių supratome vienas kitą, kažkuris mūsų ištarė: „Pagaliau mes ją radome. Štai ir įžengėme į baltų pūkinių debesų karalystę“. Viską, rodos, dengė balta migla. Tvyrojo pasakos jausmas. O mergaitė buvo tos baltos karalystės princesė, gulėdama lyg ant debesies. Pradėjome kedenti patalus – debesis ir dainuoti iškilmingą karalystės dainą, net pati Orinta nespėjo pajusti, o jau buvo išlydima į operacinę. Iškeliavome iš palatos dainuodami ir jausdami kūrybos pakylėjimą. Mus pasivijo mergaitės mama ir nuoširdžiai padėkojo. Vienas gražiausių momentų buvo, kai po kelių savaičių rimtos reabilitacijos, mergaitė sugrįžo į palatą ir išvydusi mus su pakylėjimu ir šypsena veide sušuko: „Princesė sugrįžo!” Ir tai buvo tikra tiesa“, - prisiminimais dalinasi gydytoja klounė Rožė.

Orinta yra viena iš daugelio vaikų, kuriuos pradžiugina gydytojai klounai. Reguliariai lankydami sergančius mažiuosius gydytojai klounai skaidrina jų kasdienybę – lengvina baimės ir nerimo įveikimą, padeda prisitaikyti prie nepažįstamos aplinkos. Meninėmis priemonėmis klounai siekia, kad vaikai bent trumpam pamirštų ligą ir grįžtų į vaikystę. Palatose atgimsta pasakų personažai, užklumpa linksmas muilo burbulų lietus, vaikai ir tėvai kartu su klounais dainuoja improvizuotas dainas, o kartais tiesiog tyliai sėdi šalia pavargusio mažylio ar laiko už rankos laukiant nemalonios procedūros.

Toks žaismingas teatralizuotas bendravimas turi terapinį poveikį ir padeda mažiesiems pacientams greičiau sveikti. Klounų apsilankymai iškrauna įtampą palatoje – vaikai sutelkia dėmesį į atliekamus triukus, įsitraukia į kuriamą žaidimą – taip aplink vaiką sukuriamas kitas, saugesnis pasaulis.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ gyvuoja 8-tus metus ir pradžiugino jau beveik 100 tūkst. vaikų. Klounai vaikų ligoninėse lankosi ištisus metus:
• Vaikų ligoninėje Santariškėse Vilniuje – kiekvieną antradienį ir trečiadienį;
• Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje – kiekvieną pirmadienį;
• Kauno klinikų Vaikų ligų klinikoje, Vaikų chirurgijos klinikoje ir Vaikų endokrinologijos skyriuje – kas antrą savaitę;
• Klaipėdos vaikų ligoninėje – kiekvieną mėnesį;
• Taip pat vyksta į regionų gydymo įstaigas: Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Ukmergėje, Jonavoje, Kėdainiuose ir kt.

Per 2018 m. gydytojai klounai planuoja aplankyti daugiau nei 20 000 vaikų visoje Lietuvoje. Šypsenos ir juokas keičia ligoninės kasdienybę bei padėda sveikti. Prisidėk, skleisk šypsenas kartu!