Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Šviesi vaikystė

Atgal

Šviesi vaikystė

Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančios moterys turi teisę atskirai gyventi su savo vaikais iki 3 metų t.y. juos auginti. Gyvenimas uždaroje erdvėje riboja vaikų socialinį vystymąsi ir pasaulio suvokimą. Mažyliai neturi galimybės bendrauti su kitais žmonėmis. Jie trejus metus (jei tiek metų motina atlieka bausmę) gyvena atskirti nuo visuomenės.

Apie projektą. Asociacija „Jaunimas - pirmyn“ nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į mažiausius visuomenės narius, gyvenančius Panevėžio moterų pataisos namuose. Mes suprantame, jog gyvenimas įstaigoje neatstoja jaukių ir šiltų namų, tačiau norime bent šiek tiek prisidėti prie jų gerovės ir įrengti žaidimų kambarį - biblioteką. Vaikystė su knyga praturtina vaiko gyvenimą, suteikia viltį apie kitokį pasaulį ir tikėjimą, kad svajonės pildosi.

Žaidimų kambarys-biblioteka – tai erdvė kurti, pažinti knygų pasaulį, mokytis skaityti, skaičiuoti, lavinti atmintį ir kartu praleisti laiką su mamomis kitokioje erdvėje. Šioje saugoje erdvėje mažieji būtų apsupti knygų, jie galėtų jas vartyti, apžiūrinėti, daugybė pieštukų ir kitų kūrybos priemonių suteiktų galimybę užsiimti kitokia veikla, būtų lavinama smulkioji motorika.

Dar vienas projekto etapas – žaidimų kambarys Pravieniškių pataisos namuose. Vaikams lankyti tėvus įkalinimo įstaigoje nėra malonu, tačiau negalima pabėgti nuo realybės tokios, kokia ji yra. Žmonės daro nusikaltimus ir atlieka už juos pelnytas bausmes, tačiau negalima jų visiškai izoliuoti nuo šeimos, nes tiek vaikui, tiek pačiam bausmę atliekančiam tėvui būtina socializacija.

Surinkta parama bus skirta žaidimų kambariui – bibliotekai Panevėžio moterų pataisos namuose įrengti.