Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Šventinė dovana onkologiniams ligoniams

Atgal

Šventinė dovana onkologiniams ligoniams

Sergant vėžio ligomis patiriamas stiprus stresas dėl savo ateities, gyvenimo būdo, socialinių sąlygų, pasikeitusių planų, fizinių pokyčių, dvasinių, egzistencinių sunkumų, todėl ypač svarbu palaikyti onkologinių pacientų psichosocialinę gerovę, sumažinti įtampą ir padidinti viltį.

Aukok.lt Kalėdų projektas suteiktų galimybę Lietuvos onkologiniams ligoniams medicininio gydymo metu ar remisijoje gauti ypač reikalingas nemokamas tęstines sveikatinimo paslaugas. Ligonis kalėdiniu laikotarpiu gautų personalizuotų sveikatinimo paslaugų paketą: vienam asmeniui – individualią relaksacinę kūno atpalaidavimo paslaugą (5 vnt.) ir reabilitacinės mankštos užsiėmimus baseine (5 vnt.) Iš viso kalėdiniame laikotarpyje būtų suteikta apie 500 sveikatinimo paslaugų sergantiems vėžiu. Tyrimai parodė, kad pacientų fizinis aktyvumas gydymo metu ir po jo pagerino jų fizinę būklę ir gyvenimo kokybę, sumažino su liga susijusį nuovargį. Individualus relaksacinis kūno atpalaidavimas teigiamai veikia tolesnį sveikimo procesą: išjudina sustingusius raumenis, pagerėja kraujotaka, judrumas, bendra savijauta ir nuotaika.

Šie užsiėmimai padėtų:
• padidinti vėžiu sergančiųjų fizinį aktyvumą;
• pagerinti savijautą ir sveikimą, atstatyti prarastą kūno dalių judrumą (susidarę randai, nervinis nejautrumas ir kt.), kad būtų galima pradėti tolesnį gydymą ir kt.;
• sumažinti biosocialinę įtampą (nemigą, nerimą, baimę, fizinį diskomfortą, miego kokybę ir kt.);
• paskatinti sergantįjį vėžiu sugrįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą (darbinę/profesinę, visuomeninę veiklą, studijas ir kt.).

Daugiau informacijos apie VšĮ „Šv. Pranciškaus onkologijos centras“ veiklą ir Aukok.lt projekto vykdymą rasite interneto svetainėje Onkocentras.lt bei Facebook paskyroje.