Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Šventės Maltiečių namuose

Atgal

Šventės Maltiečių namuose

Šv. Jono Krikštytojo namai Viekšnalių kaime, Telšių rajone, buvo kuriami mūsų, maltiečių, rankomis, juose esantys baldai paaukoti geradarių rėmėjų, paveikslai padovanoti dailininkų akvarelistų, gėlės suvežtos iš skirtingų vietovių. Rėmėjų dėka įrengta ir pirmoji maltiečių koplytėlė, o kieme puikuojasi ir pirmasis mūsų pasodintas medis – ginkmedis. Viskas čia taip sava, jauku ir kupina šilumos.

Mums labai svarbu, kad globojamieji senoliai suprastų ir pajustų, jog čia – ne įstaiga, o namai, kambariai – ne palatos, o jie patys – ne pacientai. Nors gyventojai (jų turime jau 17, planuose – 28), čia gyvena tik mėnesį, jie jau apsiprato prie naujų erdvių, užmezgė itin šiltus santykius su darbuotojais. Kasdienis laikas čia leidžiamas visiems kartu besišnekučiuojant, tvarkant aplinką ar gaminant maistą. Čia įkūrėme dvi virtuvėles, kurios visada atviros, todėl prireikus gali išsivirti kavos, išsikepti blynų ar pasigaminti gardžios moliūgų sriubos. Mes kuriame aplinką, kurioje senjorai jaustųsi kaip gimtuosiuose namuose, apsupti šeimos narių.

Pirmasis maltiečių namų gyventojas – Jonas (simboliška!) – savaitę gulėjo ligoninėje. Paskambinę jam telefonu išgirdome mums labai svarbius žodžius: „Aš jau noriu namo“. Kitas gyventojas Antanas, paklaustas, kaip gyvena, pašmaikštavo, kad jam tetrūksta tik ,,paukščių pieno“.

Šventiniu periodu norime palepinti mūsų namų gyventojus – ketiname paruošti šventinę Kūčių vakarienę, įteiksime asmenines dovanas. Taip pat įsigysime trūkstamų priemonių namų buičiai, gyventojų gerovei.

Kartu padėkime Maltiečių namų gyventojams pajausti šventinę nuotaiką!

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis