Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sveikos kanopos – naudingas žirgas

Atgal

Sveikos kanopos – naudingas žirgas

Sakoma, kad arklys/žirgas turi penkias širdis: vieną krūtinėje ir po vieną kiekvienoje kanopoje. Šiuo posakiu patvirtinama, kad arklio sveikata priklauso nuo jo kanopų būklės. Žirgui gyvybiškai svarbu, kad kanopos būtų tinkamai prižiūrėtos: nuolatos karpomos, esant reikalui kaustomos.

Deja, daugiau nei pusė visų gaunamų skundų, susijusių su nepriežiūros atvejais – neprižiūrimos kanopos. Kaimuose dažnas atvejis, kai kanopos tiesiog kirviu apkapojamos, nors tai dažniausiai sukelia blogesnes pasekmes: dėl netinkamos priežiūros deformuojasi kanopos ragas, iškrypsta kojų sąnariai, o vėliau žirgas nebegali atsistoti, normaliai judėti ir ėsti. Galiausiai – nugaišta.

Labai gaila, bet Lietuvoje vis dar labai dažnai susiduriama su daugeliu neprižiūrimų žirgų atvejų, o priežastys – įvairios: nežinojimas, lėšų stygius, požiūris į gyvūną, kaip į daiktą ar pinigų generavimo mašiną. Vyrauja primityvus požiūris į gyvūną, kad jam nereikia ypatingos priežiūros ar ypatingų sąlygų, jis gali gyventi bet kaip. Provincialumas ir neišprusimas dažnai nulemia daugelio arklių likimą blogąja šio žodžio prasme. Todėl esame įsitikinę, kad visuomenės švietimas ir bendravimas su arklių augintojais – vienas iš svarbiausių ŽGA veiklos prioritetų.

Pagrindinis mūsų siekis – per du mėnesius apvažiuoti kuo daugiau Lietuvos ūkių, įvertinti žirgų nepriežiūros atvejus ir profesionaliam kalviui padedant tinkamai sutvarkyti arklių kanopas, tuo pat metu žmogui suteikiant naudingos ir profesionalios informacijos. Vykdant projektą dalyvautų ne tik profesionalus kalvis, kuris įvertintų kanopų būklę ir tinkamai jas sutvarkytų, bet ir veterinarijos gydytojas, kuris įvertintų bendrą žirgo sveikatos būklę. Tuo pat metu būtų individualiai šviečiamas/mokomas asmuo, laikantis gyvūną, ugdomas jo suvokimas, kaip svarbu garantuoti gyvūno gerovę.