Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sveikas maistas seneliams globos namuose

Atgal

Sveikas maistas seneliams globos namuose

Švč. Marijos globos namuose gyvena 38 senyvo amžiaus žmonės, turintys negalią ar kitų sveikatos sutrikimų dėl kurių negali gyventi savarankiškai savo namuose. Dėl šių priežasčių jie žymiai dažniau pasijunta vieniši ir niekam nereikalingi, senka bei mažėja jų kūno jėgos. Senyviems žmonėms sunkiau tinkamai įveikti ne tik ligų ar amžiaus sukeltus fizinius sunkumus, bet ir gyvenimo pasikeitimo krizes.

Šiuo projektu norime pagerinti teikiamų paslaugų kokybę Švč. Marijos globos namuose gyvenantiems senjorams, taip prisidedant prie jų sveikatos, užimtumo ir bendrystės stiprinimo. Vienas svarbiausių veiksnių, užtikrinančių gerą sveikatą senyvame amžiuje yra sveika mityba. Sveikatai palanki mityba - geriausia prevencija daugeliui ligų. Ji padeda sveikatai ir funkcinei būklei, turi įtakos geros savijautos, psichinės bei emocinės būsenos palaikymui. Tinkamas ir sveikatai palankus maitinimasis yra pagrindinė ilgaamžiškumo, sveikatos ir geros gyvenimo kokybės sąlyga.

Už surinktas lėšas atnaujinsime Švč. Marijos globos namų virtuvėje esančią seną, dažnai gendančią, elektrinę viryklę ir įsigysime šiuolaikinę, sveiko maisto gamybos standartus atitinkančią elektrinę viryklę su konvekcine orkaite ir drėkinimu, taip pagerinant senjorų mitybą bei maitinimą. Šio įrengimo įsigijimas prisidėtų ne tik prie gyventojų sveikos mitybos gerinimo, bet ir būtų puiki pagalbinė priemonė, organizuojant bei vykdant senjorų užimtumą, skatinant visų mūsų globos narių tarpusavio bendrystę, pasitelkiant į pagalbą maisto gamybą.

Švč. Marijos globos namai siekia teikti tik kokybišką globą, gerinti paslaugų kokybę globos namuose gyvenantiems senjorams bei kurti šeimyninę, komfortišką aplinką, kad jie jaustųsi tarsi tikruose namuose.