Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sveika pradžia - mamos pieno laše

Atgal

Sveika pradžia - mamos pieno laše

Asociacijos ,,Padedu augti“ inicijuotas ir vykdytas projektas ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ skelbia antrąjį etapą ir kviečia prisidėti prie pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko veiklos stiprinimo.

Pirmasis Lietuvoje donorinio motinos pieno bankas įkurtas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose Neonatologijos klinikoje dar tik 2016 m. gruodžio mėn., tačiau jau šiandien galima džiaugtis pasiektais rezultatais ir išsipildžiusiais lūkesčiais. Per pusmetį surinkta, patikrinta, išpasterizuota ir sumaitinta virš 50 litrų donorinio motinos pieno. Kauno klinikų duomenimis, dėka nuolatinių pieno donorių, sunkiai sergantys ir neišnešioti naujagimiai pirmosiomis dienomis, jei jų mamos pieno dar neturi, yra maitinami donoriniu motinos pienu.

Kūdikiai, kurie vietoj adaptuoto pieno mišinio yra maitinami donoriniu motino pienu, per pirmąjį pusmetį išvengia operacijų, pasibaigusių trumposios žarnos sindromu. Taip pat sumažinta kitų su šia liga susijusių komplikacijų tikimybė.

Mokslininkai jau senai kalba apie tai, kad mamos pienas yra pats geriausias maistas naujagimiui, o per anksti gimusiam ar sunkiai sergančiam mažyliui toks pienelis yra netgi gyvybiškai būtinas. Dėl šios priežasties asociacija ,,Padedu augti” kviečia prisidėti prie lėšų rinkimo itin reikalingam medicininam šaldikliui įsigyti. Papildomo šaldiklio turėjimas Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje sudarys sąlygas kaupti didesnes donorinio motinos pieno atsargas ir juo aprūpinti visus naujagimius ar kūdikius, kuriems toks pienas reikalingas.

Projekto tikslas: norėdama gerinti anksčiau laiko gimusių ir sunkiai sergančių kūdikių priežiūrą, asociacija ,,Padedu augti“ renka lėšas medicininiam šaldikliui, skirtam pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko produktyvesnės veiklos užtikrinimui.

Tikslinė auditorija – Kauno klinikose gydomi sunkiai sergantys ir anksčiau laiko gimę naujagimiai bei kūdikiai.