Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

„Sužydėjusi viltis“

Atgal

„Sužydėjusi viltis“

Krūties vėžys Lietuvoje yra dažniausia moterų onkologinė liga ir viena iš pagrindinių moterų mirties nuo vėžio priežasčių. Krūties vėžiu per metus mūsų šalyje suserga apie 1 500 moterų, o visame pasaulyje kasmet jis diagnozuojamas milijonui moterų. Statistika, deja, ne gyvybės pusėje – daugiau nei pusei šių moterų nepavyksta įveikti klastingos ligos, nes liga diagnozuojama per vėlai.

Kuo anksčiau ir tiksliau nustatoma krūties vėžio diagnozė, tuo geresnių galima tikėtis gydymo rezultatų. Šiuo metu Lietuvoje beveik 70 proc. krūties vėžio nustatoma I–II stadijos. Kai nepakanka duomenų atlikus mamografinį ar ultragarsinį tyrimą, tiksliai diagnozei nustatyti naudojamas biopsijos tyrimas. Punkcinei naviko biopsijai atlikti naudojama plona adata ir švirkštas – paimamas naviko mėginys, gautos darinio ląstelės ištiriamos mikroskopu dėl vėžinių ląstelių, gaunama svarbiausia informacija apie ligą.

Apie projektą. Paramos projektas „Sužydėjusi viltis“ Lietuvoje organizuojamas jau šeštus metus iš eilės. Projekto metu surinktos lėšos skiriamos vertingai dovanai – biopsinėms adatoms, kurios palengvina krūties vėžio diagnozavimą ir gydymą – pirkti. Per penkerius metus daugiau nei 3600 biopsinių adatų buvo padovanotos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių onkologinėms ligoninėms.

„Kasmet su medikais diskutuojame šia jautria tema, teiraujamės dėl biopsinių adatų poreikio – jis, deja, auga, o pacientės, sergančios šia klastinga liga, jaunėja, – praneša Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos ir projekto „Sužydėjusi viltis“ vadovė Ana-Maria Comsa. – Tik garsiai kalbėdami, atkreipdami visuomenės dėmesį, skatindami prevenciją ir nupirkdami tai, kas pagerina ankstyvos krūties vėžio diagnostikos galimybes, galime išgelbėti mūsų mamas, dukras, seseris, močiutes. Džiaugiamės, kad savo iniciatyva galime prisidėti prie Lietuvos moterų gerovės, prie mūsų kasmet prisijungia vis daugiau geros valios žmonių ir verslų.“

Šio projekto paramos vakaras įvyks gegužės 17 d. Vilniaus Rotušėje. Kasmet į labdaros vakarą „Sužydėjusi viltis“ susirenka apie 150 svečių – bilietas asmeniui kainuoja 200 litų. Renginio programoje – iškirtiniai muzikiniai pasirodymai, aukojimo aukcionas, kokteilis, vakarienė ir šokių vakaras. Įsigyti bilietus ir paaukoti jau galima elektroniniu būdu – susisiekite blossom@iwavilnius.com.