Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Suteikime galimybę neįgaliems vaikams augti ir lavėti

Atgal

Suteikime galimybę neįgaliems vaikams augti ir lavėti

Sutrikus vaiko raidai, atsilieka daugelio funkcijų vystymasis, tokių kaip psichosocialinė, motorinė, kognityvinė. Šiuo metu Lietuvoje specialiųjų poreikių vaikai sudaro apie 10 proc. visų mokinių. Ar kada susimąstėte, kad tai yra daugiau nei 37 tūkst. vaikų, kuriems reikalinga pagalba? Šių vaikų elementariųjų įgūdžių formavimui turime suteikti galimybę gauti pastovių terapijų kompleksą, siekdami užauginti pilnavertiškesnį visuomenės narį. Kadangi valstybės pagalba čia labai menka, tėvams patiems tenka ieškoti išeičių ir būdų, kaip padėti sau ir vaikams.

2013 m. privačiomis lėšomis įkurtas daugiafunkcinis centras „Avevitus“. Žvelgdami į vaiką, kaip į unikalią asmenybę, teikiame specialiai vaikui pritaikytą kompleksinį lavinimą. Specialiųjų poreikių turintiems vaikams reikia savito mokymo, atitinkančio individualias jų mąstymo savybes, sensorinius ypatumus, fizines galias, bendravimo sugebėjimus, socialinę adaptaciją ir pan. Mūsų tikslas – visapusiškai pažinti ugdytinį ir padėti plėtoti turimus gebėjimus.

„Pati auginu negalią turinčią dukrytę ir žinau, kaip svarbu tokiems vaikams nuolat lavintis. Susidūrus su tokiais gyvenimo iššūkiais, teko dėl vaiko slaugos atsisakyti mėgstamos veiklos ir darbo. Turėjau tapti priežiūros - slaugos specialiste - dukra sunkiai judėjo, trūko savarankiškumo kasdienėse, buitinėse situacijose, vairuotoja – kasdien ją vežioti į ugdomąsias terapijas. Todėl 2010 m. įsteigėme VšĮ „Padėk užaugti“, kuri vienija šeimas, auginančias raidos sutrikimų turinčius vaikus. Noriu, kad žmonės visa širdimi pamiltų kitokius vaikus ir padėtų jiems užaugti visaverčiais visuomenės nariais. Šių vaikų pasaulį keisti galinti idėja – mūsų įkurtas centras”, - Ineta Baukienė, VšĮ “Padėk užaugti“ projektų koordinatorė ir “Avevitus” centro vadovė.

Mažytė finansinė parama – YPATINGIEMS VAIKAMS padės į pasaulį žvelgti tomis spalvomis, kuriomis matome MES, SVEIKIEJI. Pozityvus požiūris į paramą neatsiranda nuo tam tikro nulių skaičiaus banko sąskaitoje. Jis atsiranda tada, kai supranti, jog Jūsų ir Jūsų vaikų gerovė priklauso nuo to, kokioje visuomenėje gyvensime, kokias vertybes iškelsime į priekį.

Daugiau apie projektą: www.padekuzaugti.lt ir www.avevitus.com .
Facebooke: Avevitus ir Padėk užaugti.