Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sporto stovykla vaikams ir jaunuoliams su negalia (2010.03-06)

Atgal

Sporto stovykla vaikams ir jaunuoliams su negalia (2010.03-06)

Kasmet gimsta apie 3 proc. naujagimių su įgimtomis anomalijomis, todėl pastaruoju metu sparčiai didėjo vaikų, kuriems nustatytas neįgalumas, skaičius. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2008 metais Lietuvoje vaikų su negalia iki 18 metų buvo 16 200 arba 6 proc. bendro neįgaliųjų skaičiaus. Vilniuje gyvena apie 2000 neįgalių vaikų ir jaunuolių.

Apie projektą: Pastebimas nepakankamas vaikų ir jaunuolių su fizine negalia papildomo ugdymo tenkinimas, jų sportinių galių bei sveikatingumo užtikrinimas. Dažniausiai jie gyvena nepilnose šeimose, daugelis jų labai sunkiai juda, apsitarnauja ir bendrauja, nelanko mokyklų, mokytojai vaikšto į namus. Tėvams bei artimiesiems labai trūksta psichologinės pagalbos, informacijos apie neįgaliųjų reabilitacijos galimybes. Besimokantys neįgalieji nedalyvauja fizinio lavinimo pamokose. Todėl būtina rūpintis jų tolimesne raida.

Sveikatos stiprinimui, savarankiškumui ugdyti 2010 m. rugpjūčio 16 – 21 d. buvo organizuojama 5 dienų savarankiško gyvenimo ir socialinių įgūdžių ugdymo stovykla 20 neįgaliųjų su ypač sunkia fizine negalia. Stovykla vyko ketvirtus metus iš eilės RC “Baldžio šilas”, Vilniuje, kurio aplinka pritaikyta neįgaliųjų reikmėms, įrengtas vienas iš nedaugelio Lietuvoje tiltelių – nusileidimas prie ežero ir maudymuisi skirta vieta žmonėms besinaudojantiems vežimėliais. Stovykla neįgaliuosius atskiria nuo namų ir įprastos gyvenimo rutinos. Jiems tenka mokytis, kaip spręsti kasdienes problemas ir jausti didesnę atsakomybę už savo elgesį.

Vykdytos veiklos: rytinė mankšta, kineziterapijos užsiėmimai ir sportiniai žaidimai, šokių pamokėlės, pokalbiai ir diskusijos su psichologu, maudynės ežere. Stovyklos pabaigoje vienai dienai buvo pakviesti ir neįgaliųjų tėvai, kad išvystų neįgalius savo šeimos narius visai kitoje aplinkoje, sugebančius kažką veikti.

Per aukok.lt surinkta parama buvo naudojama paslaugoms, stovyklos dalyvių maitinimui, nakvynei.