Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Sportinis lavinimas socialiai remtiniems vaikams ir jaunuoliams 2016

Atgal

Sportinis lavinimas socialiai remtiniems vaikams ir jaunuoliams 2016

Vilniaus policijos klubą vaikams ir jaunimui lanko vaikai ir jaunuoliai iš socialiai remtinų, rizikos grupės ir įgūdžių stokojančių šeimų. Dauguma vaikų ir jaunuolių yra aktyvūs, kai kurie turi elgesio sutrikimų, todėl jiems reikalingas užimtumas. Ilgametė praktika rodo, kad geriausias būdas užimti tokius vaikus ir jaunuolius – sportinė veikla, sporto būrelis visada sulaukia didžiulio vaikų susidomėjimo.

Kadangi šiuo metu neturime finansavimo būreliams, šiuo projektu siekiame, kad vaikams vyktų sportiniai užsiėmimai. Projektas aktualus ir išskirtinis tuo, kad sportinė veikla yra geras iškrovos būdas, sportuojantis jaunimas ugdo ne tik savo kūną, bet ir sielą. Sportuojantys vaikai ir jaunuoliai yra mažiau linkę į priklausomybes ir kitus neigiamus socialinius reiškinius. Sporto būrelis visada sulaukia didelio vaikų ir jaunimo dėmesių, o savo patalpose turime puikias sąlygas jam vykdyti, nes turime treniruoklių salę ir dideles patalpas kitai sportinei veiklai.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunuolių sveikatingumą ir sportinius įgūdžius, vykdant žalingų įpročių prevencinę veiklą socialiai remtinų ir rizikos vaikų ir jaunuolių grupėje. Vaikai ir jaunuoliai leisdami laiką sporto salėje ir kituose užsiėmimuose turi mažiau laiko šlaistymuisi gatvėse ir visuomenei nepriimtinam elgesiui: alkoholio vartojimui, rūkymui viešose vietose.

Tikslinė auditorija – vaikai ir jaunimas iš socialiai remtinų ir rizikos šeimų. Tai bus Vilniaus policijos klubą vaikams ir jaunimui ir padalinį Grigiškėse lankantys ne tik mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunuoliai. Taip pat planuojame į veiklą įtraukti ir vaikus bei jaunuolius, kurie nelanko mūsų klubo, bet nori užsiimti sportine veikla. Veikloje turėtų dalyvauti mažiausiai 30 vaikų ir jaunuolių (20 klube Justiniškių g. Vilniuje ir 10 klubo padalinyje Grigiškėse). Savo darbe pastebėjome, kad sportas yra viena labiausiai vaikus ir jaunuolius dominančių sričių, nes anksčiau veikęs sporto būrelis sulaukdavo daugiausiai dalyvių.