Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sportinis lavinimas socialiai remtiniems vaikams ir jaunuoliams 2015

Atgal

Sportinis lavinimas socialiai remtiniems vaikams ir jaunuoliams 2015

Vilniaus policijos klubą vaikams ir jaunimui lanko vaikai ir jaunuoliai iš socialiai remtinų, rizikos ir įgūdžių stokojančių šeimų. Dauguma vaikų ir jaunuolių yra aktyvūs, kai kurie turi elgesio sutrikimų, todėl jiems reikalingas užimtumas. Ilgametė praktika rodo, kad geriausias būdas užimti tokius vaikus ir jaunuolius – sportinė veikla, sporto būrelis visada sulaukia didžiulio vaikų susidomėjimo.

Kadangi šiuo metu neturime finansavimo būreliams, šiuo projektu siekiame, kad vaikams vyktų sportiniai užsiėmimai. Projektas aktualus ir išskirtinis tuo, kad sportinė veikla yra geras iškrovos būdas, sportuojantis jaunimas ugdo ne tik savo kūną, bet ir sielą. Sportuojantys vaikai ir jaunuoliai yra mažiau linkę į priklausomybes ir kitus neigiamus socialinius reiškinius. Sporto būrelis visada sulaukia didelio vaikų ir jaunimo dėmesių, o savo patalpose turime puikias sąlygas jam vykdyti, nes turime treniruoklių salę ir dideles patalpas kitai sportinei veiklai.

Apie organizaciją.Vilniaus policijos klubas 13 metų dirba vaikų ir jaunimo užimtumo ir prevencijos srityje. Klubą šiomis dienomis lanko mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunimas, kurie yra iš socialiai remtinų, socialinės rizikos šeimų, taip pat linkę nusikalsti, turintys elgesio, psichologinių ir socialinių problemų. Organizacijos pagrindinis tikslas: ugdyti vaikus ir jaunimą, stengtis integruoti į visuomenę, suteikiant ir skatinant tam būtinus asmeninius ir socialinius gebėjimus, neatskiriant vaiko nuo jo gyvenamosios aplinkos, siekti, kad jo elgesys pozityviai keistųsi.

Šiuo metu vykdome du svarbius SADM dienos centrų projektus „Aš pats kuriu savo ateitį“ (vykdomas 11 metų, Justiniškių mikrorajone) ir „Atverkime savo galimybes“ (vykdomą 5 metus, Grigiškių mikrorajone), finansuojamus iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Mūsų klubo stiprybė yra ilgametė patirtis, darbuotojų profesionalumas bei įstaigos unikalumas, nes klubo steigėjas yra Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (o dalininkas Vilniaus miesto savivaldybė), todėl veikloje aktyviai dalyvauja policija. Visos iškilusios problemos yra sprendžiamos pasitelkiant pareigūnų pagalbą – konsultacijas, seminarus, susitikimus.

Apie projektą. Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunuolių sveikatingumą ir sportinius įgūdžius, vykdant žalingų įpročių prevencinę veiklą socialiai remtinų ir rizikos vaikų ir jaunuolių grupėje. Vaikai ir jaunuoliai leisdami laiką sporto salėje ir kituose užsiėmimuose turi mažiau laiko šlaistymuisi gatvėse ir visuomenei nepriimtinam elgesiui: alkoholio vartojimui, rūkymui viešose vietose.

Tikslinė auditorija – vaikai ir jaunimas iš socialiai remtinų ir rizikos šeimų. Tai bus Vilniaus policijos klubą vaikams ir jaunimui ir padalinį Grigiškėse lankantys mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunuoliai. Taip pat planuojame į veiklą įtraukti ir vaikus bei jaunuolius, kurie nelanko mūsų klubo, bet nori užsiimti sportine veikla. Veikloje turėtų dalyvauti mažiausiai 50 vaikų ir jaunuolių (30 klube Justiniškių g. Vilniuje ir 20 klubo padalinyje Grigiškėse). Savo darbe pastebėjome, kad sportas yra viena labiausiai vaikus ir jaunuolius dominančių sričių, nes anksčiau veikęs sporto būrelis sulaukdavo daugiausiai dalyvių. Ši veikla yra svarbi, naudinga ir būtina vaikams ir jaunuoliams.

Surinkta parama bus skirta sporto būrelio finansavimui nuo 2015-06-01 iki 2016-05-31 (2 užsiėmimai per savaitę (vienas Vilniaus klube, kitas padalinyje Grigiškėse)).